sobota, maj 18, 2024
piątek, 07 maj 2021 13:18

Wyposażenie kuchni w lokalach gastronomicznych – na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

wilki do mięsa wilki do mięsa niro-tech

Prowadzenie zakładu gastronomicznego to duża inwestycja. Niektóre osoby zatem chcą oszczędzić tam, gdzie się tylko da. Jednej z możliwości szukają w zakupie tańszego sprzętu, jednak nie jest to dobre rozwiązanie.

Jak się okazuje, przy wyborze sprzętu do kuchni w lokalach gastronomicznych warto wybrać te o dobrej jakości, które wytrzymają długie lata intensywnego użytkowania, a oszczędności poszukać gdzie indziej. Przekonaj się, dlaczego wyposażając kuchnie w lokalach gastronomicznych warto zainwestować w odpowiedni sprzęt i na jakie produkty tego typu warto zwrócić swoją uwagę.

 

Wyposażenie lokali gastronomicznych – czy warto inwestować w specjalistyczny sprzęt?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, na wyposażeniu kuchni w lokalu gastronomicznym nie powinno się oszczędzać. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim sprzęt użytkowane w tego typu miejscach są narażone na duże obciążenia. Pracują przez wiele godzin w ciągu dnia i muszą wyróżniać się nie tylko dużą mocą, ale także wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Pozwolą one na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mechanicznego sprzętu.

Większa moc urządzenia pozwala także na wydajniejszą pracę i szybsze przygotowywanie potraw. Zwróć uwagę, że sprzęty do kuchni w lokalach powinny być do tego przeznaczone, nie można w nich używać urządzeń przeznaczonych do użytku domowego, gdyż może to w najlepszym przypadku spowodować ich szybkie uszkodzenia. Może także dojść do ich przeciążeń, co z kolei może skutkować nawet pożarem sieci elektrycznej.

Jakie produkty są szczególnie godne uwagi, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni w lokalach gastronomicznych?

To, jakie dokładnie sprzęty powinny znaleźć się w lokalu gastronomicznym w dużej mierze zależy od profilu prowadzonej działalności. Przykładowo w pizzerii najbardziej potrzebne będą specjalistyczne piece, które będą rozgrzewały się do bardzo wysokich temperatur. Często też do takich lokali kupowane są roboty planetarne lub spiralne pozwalające na szybkie przygotowywanie dużej ilości ciężkiego ciasta.

W klasycznych restauracja oprócz pieców czy robotów planetarnych, warto zainwestować także w maszyny pozwalające na szybkie przetwórstwo różnorodnych produktów. Duże znaczenie mają tutaj między innymi maszynki do mięsa. W lokalach gastronomicznych chętnie wykorzystywane są tzw. wilki do mięsa, które zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznemu wyglądowi. Nie można zapominać także o podstawowych elementach wyposażenia kuchni jak lodówki, zmywarki czy specjalne chłodziarki np. do wina.