sobota, maj 18, 2024
poniedziałek, 26 kwiecień 2021 13:08

Serwis drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych w Warszawie

serwis drukarek Warszawa serwis drukarek Warszawa pixabay

Rozwój technologii z każdym kolejnym dniem brnie do przodu. Niestety w wielu przypadkach stało się to dla nas pułapką.

Nie bez powodu zwykło się bowiem mówić, że łatwiej jest kupić nowy sprzęt, niż poświęcać czas na jego naprawę. Czy, aby jednak na pewno było tak w przypadku drukarek? W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie możliwa jest naprawa drukarek — Warszawa i okolice. Przeczytaj i dowiedzieć się, czy faktycznie warto wyrzucać zepsutą drukarkę.

 

Jak znaleźć serwis drukarek — Warszawa i okolice 

serwis drukarek Warszawa

serwis drukarek Warszawa

Rozwój technologii z każdym kolejnym dniem brnie do przodu. Niestety w wielu przypadkach stało się to dla nas pułapką. Nie bez powodu zwykło się bowiem mówić, że łatwiej jest kupić nowy sprzęt, niż poświęcać czas na jego naprawę. Czy, aby jednak na pewno było tak w przypadku drukarek? W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie możliwa jest naprawa drukarek — Warszawa i okolice. Przeczytaj i dowiedzieć się, czy faktycznie warto wyrzucać zepsutą drukarkę.

Kupić nowe czy naprawić stare?

Te pytanie zadają sobie każdego dnia setki osób. Wynika o z faktu, że na całym świecie codziennie psuje się wiele urządzeń biurowych. Czy aby na pewno jednak warto się ich pozbywać? Naprawa w bardzo wielu przypadkach jest tańszą opcją niż zakup nowej drukarki. To, że posłużyła one już kilka lat, nie oznacza bowiem, że jest ona już skazana na to, by się jej pozbyć. Wiele awarii, zwłaszcza tych, które powstały z powodu nieprawidłowego użytkowania, z powodzeniem można naprawić. Wystarczy jedynie wymienić zepsutą część, a drukarka zacznie ponownie działać. Do najczęstszych przyczyn powstawania błędów należą m.in.:

  • niepoprawnie zainstalowane sterownik urządzenia – co prowadzi do sytuacji, w której po podłączeniu sprzętu, nie chce on drukować;
  • kumulowanie się w urządzeniu zanieczyszczeń;
  • błędnie lub na siłę wsadzony do drukarki toner;
  • brak konserwacji urządzenia;
  • zbyt długa praca na wysokich obrotach.

Koszty naprawy w większości przypadków wynoszą mniej niż zakup nowego sprzętu. Ponadto również w wielu przypadkach, mając wciąż ważną gwarancję, naprawy urządzenia można dokonać za darmo.

Naprawa w ramach gwarancji — co warto wiedzieć?

 naprawa drukarek

naprawa drukarek

 

Przede wszystkim należy zacząć od sprawdzenia tego, czy w dalszym ciągu obejmuje ona urządzenie. Czasami bowiem, nawet gdy czas gwarancji nie dobiegł końca, można spotkać się z odmową naprawy. Dlaczego? Wiele dokumentów zawiera zapisy, np. o ilości wykonanych maszyną wydruków czy kopii. Niektóre z nich mogą być również niepełne — np. w związku z brakiem regularnego serwisowania urządzenia, które bardzo często wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jeżeli urządzenie nie jest już objęte taką gwarancją — należy niezwłocznie skontaktować się z firmą, która może tego dokonać odpłatnie. Wybierając usługodawcę, warto jednak kierować się opiniami, które krążą np. w Internecie. Nie warto również za wszelką cenę oszczędzać — lepiej zapłacić większą kwotę i mieć pewność, że naprawa nie została spartaczona.

Renomowany serwis drukarek Warszawa

Awaria drukarki wymaga pomocy specjalisty. Osoba niedoświadczona może bowiem nie rozpoznać problemu. Profesjonalna firma, świadcząca usługi takie jak naprawa drukarek HP może potrwać nawet niecałe 6 godzin! Oznacza to, że jeszcze tego samego dnia Twoje urządzenie biurowe zostanie naprawione i oddane do ponownego użytku. Jeżeli szukasz renomowanej i godnej polecenia firmy — koniecznie zajrzyj na https://serwis-druk.pl/Serwis ten zajmuje się naprawami drukarek marki HP, Brother,  Samsung, Canon, Epson, Xerox itd.