środa, maj 29, 2024
czwartek, 15 kwiecień 2021 13:08

Biznesowy Hotel w Lesznie

Akwawit Akwawit pixabay

Planujesz podróż służbową do Wielkopolski? A może chcesz po prostu odpocząć? Znakomitym miejscem na zatrzymanie się w tym rejonie jest Leszno. Miasto posiada rozbudowaną sieć drogową, łączącą miejscowość z Wrocławiem, Poznaniem, Warszawą i Berlinem.

Bliskość autostrady i kolei pozwala szybko komunikować się także z innymi ważnymi miejscowościami w Polsce. W niniejszym artykule podpowiadamy, jaki biznesowy hotel w Lesznie wybrać, by odpocząć w pełni komfortowej atmosferze. Sprawdzimy także jakie udogodnienia czekają na podróżnych, przybywających do leszczyńskich hoteli w delegacji.

 

Hotel Leszno. Na co zwracać uwagę przy doborze miejsca?

Choć Leszno jest miastem na prawach powiatu, to całkowita powierzchnia tej jednostki administracyjnej nie jest duża. Oznacza to, że jednego miejsca na drugie dostaniemy się dosyć swobodnie i w krótkim czasie. Warto jednak wybrać taki hotel, który jest usytuowany blisko ważnych miejsc komunikacyjnych. Najlepiej, jeśli wybrany hotel w Lesznie znajduje się przy Drodze Krajowej 12, lub jest położony bezpośrednio przy śródmiejskim dworcu kolejowym. Oszczędzi nam to zwiedzania peryferii miasta i błądzenia po drogach, których kompletnie nie znamy. Zawężając swoje oczekiwania do ścisłych ram lokalizacyjnych, możemy wyodrębnić kilka propozycji spełniających te założenia. Jednym z nich jest Akwawit Hotel Leszno - miejsce zlokalizowane na leszczyńskim Zatorzu, tuż przy ważnej drodze krajowej, nieopodal stacji kolejowej i węzła łączącego DK12 i S5.

Odwiedzamy Leszno. Hotel, w którym można połączyć pracę z relaksem

Akwawit to rozbudowany hotel w Lesznie, który posiada dużą bazę noclegową oraz profesjonalne centrum konferencyjno-wypoczynkowe. Znajdziemy tam szereg udogodnień dla osób, podróżujących do Wielkopolski w celach służbowych. Na miejscu znajdują się w pełni wyposażone gabinety odnowy biologicznej, centrum spa oraz sauny. Jest to miejsce, w którym można połączyć obowiązki firmowe, z błogim wypoczynkiem w relaksującym miejscu. Na gości czeka darmowy parking i specjalnie przygotowany dla osób w delegacji punkt wsparcia. Znajduje się w nim zaplecze bankietowe, a także punkt ksero. W leszczyńskim hotelu można zatem w wygodny sposób wydrukować materiały, przeprowadzić wideokonferencję, czy skorzystać ze stacjonarnego zaplecza konferencyjnego. Do dyspozycji podróżnych pozostaje także pralnia, przechowywania bagażu, klimatyzacja pokojowa, wypożyczalnia rowerów, a nawet profesjonalny kompleks kortów tenisowych.

Hotel w Lesznie, który jest najlepiej skomunikowany w regionie

Dobrze zlokalizowany hotel może stanowić także znakomitą bazę wypadową dla osób, które przybywają do miejscowości nie tylko w celach biznesowych. Zaledwie pięć minut drogi samochodem, lub nieco więcej pieszo, dzieli centrum hotelowe w Lesznie od zabytkowego miejskiego rynku. W opinii wielu turystów jest to najpiękniejsze miejsce w mieście, które warto odwiedzić będąc nieopodal. W staromiejskich, ciasnych uliczkach znajdziemy wiele ciekawych restauracji i wykwintnych kawiarni, serwujących pyszne posiłki i desery. Nieopodal hotelu znajduje się ośrodek lotniczy, obsługiwany przez Aeroklub Leszczyński. Niedaleko zlokalizowany jest także stadion żużlowy, Park Tysiąclecia z mini zoo, centrum nurkowe czy galeria handlowa. Jeśli więc obieramy kierunek Leszno, a hotel który wybierzemy ma być przede wszystkim wygodny i elegancki, szukajmy obiektów zlokalizowanych w centrum miasta, bądź tuż przy ważnych drogach komunikacyjnych.