sobota, maj 25, 2024
czwartek, 04 marzec 2021 10:00

Usługi sprzątania dla firm i osób prywatnych – co warto zamówić?

sprzątanie biur Kraków sprzątanie biur Kraków pixabay

Firmy sprzątające w wielu przypadkach nie mogą narzekać na zastój związany z obecną sytuacją na rynku. Ich usługi cały czas są niezwykle popularne z wielu względów.

A wprowadzenie do oferty kolejnych rozwiązań ułatwiających życie klientom sprawia, że zainteresowanie jest jeszcze większe. Jakie usługi najchętniej wybierają klienci biznesowi, a jakie indywidualni? Czy firmy tego typu oferują inne usługi niż sprzątanie wnętrz?

Sprzątanie pomieszczeń biurowych i klatek schodowych – najpopularniejsze usługi firm sprzątających

Jedną z podstawowych usług w ofercie każdej firmy tego typu jest sprzątanie biur. Kraków jest miastem, w którym często zamawiane jest także czyszczenie elewacji budynków, w tym wysokościowe mycie okien. Firma sprzątająca biura zajmuje się jednak najczęściej czyszczeniem wnętrz, w których się pracuje. W ofercie często znajduje się także czyszczenie powierzchni handlowych czy hal przemysłowych. Obecnie wiele przedsiębiorstw zamawia także usługę dezynfekcji pomieszczeń.

Serwis sprzątający zamawiany jest także do mycia i czyszczenia klatek schodowych w blokach mieszkalnych oraz budynkach wielorodzinnych. Okresowo również i w tych miejscach przeprowadza się dezynfekcję.

Sprzątanie prywatnych domów i mieszkań – co wchodzi w zakres usług?

Również osoby prywatne chętnie wynajmują firmy sprzątające, szczególnie po dużych remontach lub przed ważnymi uroczystościami. Dobrze zorganizowana ekipa sprzątająca ogarnie szybko mycie przeszkleń, podłóg, a także sprzątanie gruzu czy kurzu pozostałego po remoncie. Często sprzątanie profesjonalne zamawiane jest także w okresie tzw. wiosennych czy jesiennych porządków.

Można też bez problemu zdecydować się na zamówienie usługi regularnego sprzątania. W zależności od potrzeb raz lub kilka razy w tygodniu. W zależności od potrzeb w zakres usługi może wchodzić myci okien, podłóg, ścieranie kurzu, czyszczenie mebli itp.

Co jeszcze oferują firmy sprzątające?

Jak to zostało wyżej wspomniane, coraz więcej firm sprzątających regularnie rozszerza zakres swoich usług. Dzięki czemu można zamówić także czynności porządkowe związane z utrzymaniem w czystości terenu posesji. W zależności od firmy i konkretnej umowy można zamówić między innymi czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. Warto rozważyć w okresie zimowym także zamówienie odśnieżania. Dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych ciekawym rozwiązaniem może być także zamówienie usług związanych z obsługą terenów zielonych np. koszeniem trawników czy grabieniem liści.