wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 01 luty 2021 15:55

Czym są kryptowaluty?

polska giełda bitcoin btc

Kryptowaluty są dziś wszędzie, ponieważ coraz większa ilość osób ma świadomość, że Bitcoiny i inne kryptowaluty to także pieniądze.

 

Warto podkreślić, że coraz większa ilość transakcji przeprowadzania jest za pomocą kryptowalut, co pokazuje jak świetlistą przyszłość mają przed sobą kryptowaluty. W jaki sposób działają kryptowaluty i czym one są?

Skąd wzięły się kryptowaluty i czym one są?

Pierwszą kryptowalutą jest Bitcoin stworzony przez Sabuto Nakamoto. Ten bardzo osobliwy i oryginalny koncept stał się tak bardzo popularny, że przerodził się w cały ruch kryptowalutowy. Obecnie na świecie istnieje około ponad 8 tysięcy poszczególnych kryptowalut, które opierają się na jednej i tej samej technologii, czyli na block-chain. Działa ona w skrócie tak, iż do konkretnej bazy danych dodawane są kolejne transakcje, a całość jest szyfrowana. Co więcej w tej technologii nie można usuwać żadnego elementu, ani nawet go modyfikować, dlatego technologia block-chain cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Bardzo dokładne szyfrowanie każdej transakcji sprawia, że kryptowaluty są o wiele bardziej bezpieczne od  tradycyjnych walut. Kryptowaluty zaczynają dziś coraz mocniej przenikać do naszego życia codziennego, zaś obserwatorzy rynku i analitycy twierdzą, że kryptowaluty są przyszłością nowoczesnej ekonomii i globalnego handlu.

Dlaczego tak dużo osób decyduje się na zakup kryptowalut?

Światowa gospodarka, szczególnie po koronawirusowym kryzysie jest w dość złej kondycji. Poszczególne kraje świata (w tym USA) na potęgę dodrukowują pieniądze, co przyczynia się do strzelającej pod niebo inflacji. Dlatego też kryptowaluty i ich odporność na zawirowania światowej gospodarki, to jeden z powodów dlaczego ludzie tak masowo zaczynają interesować się kryptowalutami. Są one bezpiecznym aktywem do przechowywania swoich oszczędności, ponieważ inflacja nie jest w stanie zachwiać kursem kryptowalut.

Kryptowaluty są pieniędzmi jutra, dlatego też coraz większa ilość osób zainteresowana jest kupnem wirtualnych pieniędzy.