środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 16:35

4 wskazówki jak ulepszyć usługę dostawy posiłków

Opakowania na wynos Opakowania na wynos

Jeśli prowadzisz restaurację lub firmę cateringową, zapewne już wiesz, że usługa dostawy to obecnie niemalże standard, a na pewno jedno z wymagań rynku oraz klientów. Jeśli chcesz usprawnić proces dostawy – oto cztery wskazówki, jak tego dokonać.

 

  1. Menu na wynos

 

Miło jest dać klientom to, na czym im zależy – ciepły posiłek z dostawą pod drzwi. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że ​​nie wszystkie pozycje w menu dostosowane są na wynos. Dlatego, aby uniknąć nieeleganckich migracji posiłków, starannie przygotowanie menu pod dostawę oparte na daniach, które nadają się do transportu to połowa sukcesu.

 

  1. Opakowania na wynos odpowiednie dla dostawy

 

Wybór odpowiednich opakowań to kolejny istotny element dostawy. Klient musi mieć pewność, że posiłek dotrze do niego w całości – z zachowaniem walorów wizualnych oraz smakowych. Nie może mieć miejsca sytuacja, kiedy posiłek wyleje się z opakowania czy wymiesza z innymi potrawami. Dlatego, aby uniknąć niezadowolenia klientów oraz negatywnych opinii, warto wybrać opakowania na wynos – w tym pojemniki i tacki do zgrzewu Metro-Catering-System. Dostosowana pod restauracje i firmy cateringowe oferta, daje szeroki wybór pojemników na wynos oraz możliwość dostosowania odpowiedniego menu pod dostawę. Gwarancja najwyższej jakości produktów, szeroki wybór i kompleksowość – to właśnie Metro-Catering-System.

 

  1. Firma kurierska czy własna flota?

 

Zewnętrzna usługa dostawy może ułatwić sprawę, w szczególności na początku prowadzenia biznesu. Warto jednak upewnić się, że polityka dostawcy jest zgodna z naszą wizją dostaw. W szczególności chodzi o warunki i sposób, w jaki dania będą przewożone, a także czas dostawy. W okresie pandemii COVID-19 warto pamiętać o usłudze dostawy bez kontaktu.

 

  1. Szkolenie pracowników dla zapewnienia płynności dostaw posiłków

 

Jeśli liczba pracowników jest niewielka, rosną obowiązki poszczególnych osób w zespole. Przydzielenie konkretnych zadań, za które dana osoba będzie odpowiedzialna, pomoże zwiększyć efektywność pracy personelu i zmniejszyć stres w czasie zwiększonej liczby zamówień. Biorąc pod uwagę fakt, że epidemia koronawirusa ma katastrofalny w skutkach wpływ na wiele firm – w szczególności tych z branży gastronomicznej (płynność finansowa, utrzymanie zatrudnienia), już na początku powrotu do „normalności” warto przygotować pracowników do wielu zadań, z jakimi będą musieli się zmierzyć. Tak przygotowany personel pomoże w prowadzeniu restauracji czy firmy cateringowej w przyszłości, kiedy pojawią się nowe trudności, a zamówienia będą się zwiększać.