sobota, maj 25, 2024
sobota, 06 czerwiec 2020 13:01

Usługi InPost – wygodne nadawanie i odbieranie przesyłek

Usługi InPost Usługi InPost

Każdego dnia w Polsce wysyłanych i odbieranych są tysiące przesyłek. Cały czas na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają na ich sprawniejszy obieg. Jednym z nich są Paczkomaty, które umożliwiają odbiór przesyłki w dowolnym czasie. Nie trzeba już czekać na to, aż kurier dojedzie pod podany adres.

Wystarczy wskazać, gdzie dokładnie chce się odebrać paczkę. Dlaczego jeszcze warto korzystać z Paczkomatów i innych usług InPost?

Paczkomaty – najwygodniejszy sposób odbioru paczek

Do niedawna najczęściej zamawianym sposobem dostawy zamówień z sieci były przesyłki kurierskie dostarczane bezpośrednio do domu lub pracy. Obecnie najpopularniejsze na tej liście są odbiory w punkcie (Paczkomacie). Analizy rynku wskazują, że taką formę dostawy wybiera nawet 80% internautów. Dzieje się tak ze względu na to, że jest to praktycznie najwygodniejsza forma odbioru. Przesyłka kurierska umieszczana jest w jednej ze skrytek Paczkomatu i odbiorca jest o tym informowany mailowo oraz przez wiadomość sms. Swoje zamówienie może odebrać w dowolnej dla niego porze, np. wracając pracy czy następnego dnia.

Dodatkowym udogodnieniem jest to, że w razie konieczności dokonania zwrotu, przy pomocy usług InPost jest to bardzo łatwe. Do dyspozycji klientów jest ponad 5000 Paczkomatów, za pośrednictwem których można odesłać zakupione produkty do sprzedawcy. Obecnie firma ta współpracuje z wieloma sklepami internetowymi, a także platformami sprzedażowymi. To powoduje, że robienie i zwracanie zakupów jest o wiele wygodniejsze. Dużym atutem jest także szybkość doręczania przesyłek. Zazwyczaj są to 2-3 dni robocze.

Warto tutaj podkreślić, że firma InPost cały czas wprowadza nowe rozwiązania na rynku przesyłek kurierskich. Co powoduje, że jest ona jednym z liderów na rynku. Obecnie udostępnia swoim klientom specjalną aplikację, która umożliwia otwieranie skrytek Paczkomatu zdalnie.

Wygodne sposoby nadawania przesyłek w InPost

Paczkomaty InPost to także jeden z najwygodniejszych sposobów na nadawanie przesyłek. W ten sposób można nadać paczkę o wadze do 25 kg. Istnieje kilka opcji tej usługi. Klient może nadać przesyłkę poprzez InPost szybkie nadania w Paczkomacie i wysłać ją do Paczkomatu lub punktu obsługi paczek. W drugim przypadku kurierzy mogą dostarczyć przesyłkę do odbiorcy. Inną opcją na nadawcy jest skorzystanie z Managera Paczek i nadanie przesyłki do Paczkomatu lub punktu obsługi paczek. Więcej na temat poszczególnych opcji wysyłki, znajdziesz na stronie https://inpost.pl/wysylam.