Wydrukuj tę stronę
sobota, 05 październik 2019 20:23

Co to jest skandynawski design?

Skandynawskie Uchwyty Wieszak the Hook Skandynawskie Uchwyty Wieszak the Hook

Styl skandynawski już od kilku lat króluje również w polskich domach. Warto zainteresować się także produktami, które wykonywane są w myśl zasad cechujących tę stylistykę.

Jest ona bowiem ponadczasowa i można ją zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Co więcej, produktów wychodzących spod rąk skandynawskich projektantów, łączy w sobie wyjątkowe walory dekoracyjne, a także funkcjonalność. Czym dokładnie wyróżnia się skandynawski design? Dlaczego warto się nim zainteresować?

Skandynawski design – prostota, która zachwyca

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, która zachwyca swoim wyglądem. Meble mają proste, często geometryczne formy. Ale ich wykończenie jest łagodne, co sprawia, że pomieszczenia tak urządzone są odbierane jako przytulne. Warto też tu wspomnieć, że w tym stylu dominują kolory naturalne – występujące w przyrodzie. Zatem we wnętrzach w stylu skandynawskim będą dominować między innymi – szarości, beże, brązy, a także akcenty zielone czy granatowe. Kolory te nawiązują do naturalnych materiałów wykorzystywanych do przygotowywania elementów wystroju np. drewna czy naturalnych kamieni. Przykładowe aranżacje utrzymane w tej stylistyce można zobaczyć między innymi na stronie https://skandynawskieuchwyty.pl/.

Prawdziwy styl skandynawski bazuje na tym, co naturalne, jest zatem przyjazny środowisku. Również to przyciąga do niego coraz więcej osób, którym zależy na bezpieczeństwie swojego otoczenia. Ważne jest też to, że producenci mebli i akcesoriów skandynawskich dbają o to, aby ich produkty były trwałe i łączyły w sobie ciekawy design oraz funkcjonalność. Wiele z takich produktów wyróżnianych jest prestiżowymi nagrodami w konkursach designerskich np. Red Dot Design.

Wnętrze w stylu skandynawskim – czy potrzebuje dodatków?

Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniem, że styl skandynawski nie potrzebuje dodatków. Owszem ich nadmiar nie pasuje do niego. Jednak jeśli wybierze się odpowiednie, podkreślą one doskonale charakter wnętrza. Powinny one być wykonane z naturalnych materiałów lub kolorystyką do nich nawiązywać. Można też zdecydować się na dodatki wykonane z metalu i szkła jak te, które przedstawione zostały na stronie https://skandynawskieuchwyty.pl/dekoracje-i-dodatki.