Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 wrzesień 2019 18:45

Cruz de Malta – popularna yerba mate

Yerba mate Zielony targ Yerba mate Zielony targ

Grono wielbicieli yerba mate stale się powiększa. Cruz de Malta to jeden z wiodących producentów tego napoju.

Marka cieszy się popularnością i uznaniem wśród koneserów yerby z całego świata.

Cruz de Malta – informacje ogólne

Cruz de Malta to zdecydowanie ścisła światowa czołówka w zakresie produkcji yerba mate. Marka ta pochodzi z Argentyny i od dziesiątek lat zachwyca wielbicieli tego popularnego napoju, tworząc doskonałej jakości susz. Niepowtarzalny, intensywny smak i niezwykle głęboki aromat yerby zapewniany jest przez Cruz de Malta już od 1874 roku. To właśnie wtedy firma rozpoczęła produkcję, obierając ostatecznie jako miejsce upraw plantacje Molinos, na terenie w prowincji Corrientes i Misiones. Warto wspomnieć, że Cruz de Malta to połączenie drobnych liści i patyczków. Yerba tej popularnej marki tworzona jest na bazie uprawianego w Argentynie ostrokrzewu paragwajskiego.

Popularne rodzaje Cruz de Malta

Cruz de Malta proponuje wiele wersji smakowych swojego produktu.
Najbardziej rozpoznawalna jest klasyczna Cruz de Malta Elaborada Con Palo, będąca połączeniem liści ostrokrzewu, patyczków i pyłu. Wyrazistość smaku z lekką goryczą to idealne odzwierciedlenie argentyńskiej tradycji.
Dużą popularność zdobyła także Cruz de Malta Limon, czyli owocowa wersja yerby z solidną dawką witaminy C. Odmiana ta wyróżnia się świeżością, którą zapewnia przede wszystkim zawartość orzeźwiającej skórki cytryny.
Ciekawą propozycją dla miłośników yerba mate będzie zapewne Cruz de Malta Hierbas Serranas. W wersji tej, poza ostrokrzewem paragwajskim, zastosowano także kompozycję różnorodnych gatunków mięty.

Właściwości

Cruz de Malta to produkty o bogatym smaku, spełniającym oczekiwania nawet najbardziej wymagających koneserów. Nic więc dziwnego, że propozycje tej marki cieszą się tak ogromnym powodzeniem. Trzeba jednak wspomnieć, że walor smakowy nie jest jedynym atutem yerby. Cruz de Malta to również szereg wpływających na organizm właściwości, z czego na pierwszym miejscu wymienić należy oczywiście działanie pobudzające. Obecność mateiny w składzie sprawia, że napój jest doskonałym zastrzykiem energii, która może utrzymywać się nawet przez długie godziny. Ponadto yerba mate Cruz de Malta stanowi źródło cennych witamin i minerałów oraz wspiera działanie układu pokarmowego, krwionośnego i nerwowego.

Yerba Mate Cruz de Malta – gdzie kupić?

Popularna Cruz de Malta to produkt, którego zakupu najłatwiej dokonać w internecie. Jednym z punktów w sieci, które oferują yerbę tej marki, jest sklep Zielony Targ (oferta dostępna pod adresem https://zielonytarg.pl/yerba-mate/cruz-de-malta). Miejsce to proponuje najbardziej cenione rodzaje Cruz de Malta. Produkty dostępne są w opakowaniach o wadze 0,5 kg oraz 1 kg. Wysoki standard produkcji, doskonała jakość liści i rewelacyjny smak sprawiają, że Cruz de Malta to idealny wybór dla każdego miłośnika tego argentyńskiego napoju. Warto również pomyśleć o najbliższych – yerba mate tej marki może być także doskonałym prezentem dla przyjaciół.