Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 kwiecień 2018 08:43

Czym cechuje się zdrowe śniadanie?

Chyba każdy powinien doskonale zdawać sobie sprawę, że zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia.

Osoby, które bagatelizują ten aspekt bardzo źle podchodzą do tego tematu. Dlaczego? Co powinno cechować zdrowe śniadanie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Pod żadnym pozorem nie wolno opuszczać śniadania. Oczywiście, zazwyczaj rankiem każdemu gdzieś się spieszy... Dorośli często nie mają czasu przygotować tego posiłku, ponieważ pędzą do pracy. Dzieci z kolei spieszą się do szkoły. Pamiętajcie, że brak śniadania to niedopuszczalna postawa, która prędzej czy później bardzo negatywnie odbije się na funkcjonowaniu całego organizmu. Za każdym razem, kiedy nie postawicie na zdrowe śniadanie - lub w ogóle go nie zjecie - będziecie mieli rozmaite problemy. Chodzi tutaj o złe samopoczucie, kiepską koncentrację, problemy z pamięcią czy rewolucje w żołądku w postaci burczenia itp. Nie da się ukryć, że w obliczu takich momentów trudno jest o maksymalne skupienie i efektywne wykonywanie zadań - czy to w pracy czy szkole itp. Można zatem użyć porównania, że zdrowe śniadanie jest jak dobrej jakości paliwo. Jeśli nie zatankujecie benzyny do samochodu, to Wasze auto nie pojedzie. Człowiek bez takiego "paliwa" też nie może normalnie i skutecznie funkcjonować.

Jeśli zatem często nie macie czasu, aby zjeść zdrowe śniadanie, to rada jest bardzo prosta - po prostu musicie wstawać około pół godziny wcześniej. Wszystko po to, aby spokojnie przygotować ten posiłek i go zjeść. Jakie potrawy warto wybierać? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby decydować się na przykład na płatki śniadaniowe. Są one jednocześnie pożywne i smaczne. To świetny pomysł tak naprawdę na zdrowe śniadanie dla całej rodziny. Należy zaznaczyć, że płatki śniadaniowe dodają energii, wpływają na dobre samopoczucie oraz eliminują uczucie głodu na wiele godzin.

Należy również zadbać o to, aby poświęcić chwilę czasu na samo zjedzenie śniadania. Nie jest tak, że wystarczy tylko przygotować posiłek i zjeść go na przykład na stojąco - nerwowo spoglądając na zegarek... Pamiętajcie, że takie podejście także jest niestosowne. Musicie zadbać o to, aby spokojnie zjeść śniadanie. Wtedy uzyskacie wszystkie wyżej wymienione zalety, a praca układu trawiennego nie będzie zaburzona.