Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 15:56

Czy warto kupować buty hurtowo?

Buty męskie Buty męskie

Konsumenci widząc atrakcyjne ceny butów w sklepach zajmujących się sprzedażą hurtową, zastanawiają się nad jednym, mianowicie - gdzie jest haczyk? Często zadają sobie pytanie "czy obuwie sportowe renomowanych marek jest o wiele tańsze, ponieważ jest podrabiane lub uszkodzone?".

Przy tak dużej różnicy cenowej, wątpliwości są uzasadnione. Wyjaśniamy jednak, dlaczego markowe buty sportowe kupowane hurtowo mogą być jednocześnie w 100% oryginalne i znacznie tańsze niż te kupowane w sklepie detalicznym.

Dlaczego buty kupowane hurtowo są tańsze?

Na ostateczną cenę każdego produktu oferowanego w sklepach sprzedaży detalicznej składa się kilka czynników. Są to między innymi koszty transportu pomiędzy producentem, hurtownią, a samą półką sklepową. Do tego dochodzą też prowizje, ponieważ każdy pragnie coś zarobić na swojej usłudze. W przypadku artykułów hurtowych droga towaru zostaje znacząco skrócona, co sprawia, że automatycznie stają się one dużo tańsze. Ponadto, sieci sklepów ponoszą większe koszty wynajmu lokali niż hurtownie, które prowadzą sprzedaż wysyłkową i potrzebują tylko jednego magazynu. Co więcej, sprzedawcy hurtowi mają bezpośredni kontakt z producentami. Zamawiając u nich duże ilości obuwia, mają szansę uzyskać wysokie rabaty, które również przekładają się na cenę, jaką mogą zaoferować swoim klientom. Ostatnim czynnikiem jest już aspekt bezpośrednio związany z konsumentem. Często przy dużych zamówieniach oferuje mu się bowiem różnego rodzaju zniżki i promocje. Wszystko to sprawia, że dokładnie te same buty sprzedawane hurtowo mogą być nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż te oferowane w sklepach detalicznych. 

Czy warto kupować buty hurtowo?

Konsumentom często zdarza się przepłacać z powodu niedoinformowania, bądź nieufności. Kupujemy stacjonarnie elektronikę, ponieważ obawiamy się, że zamówiona przez internet będzie w jakiś sposób niesprawna. Tymczasem sklepy online oferują dokładnie tej samej jakości towar, za to w znacznie niższej cenie. Dokładnie tak samo jest z hurtowym zakupem markowego obuwia sportowego. Jesteśmy przyzwyczajeni do wydawania kroci w sieciówkach, którym ufamy, nie zdając sobie sprawy, że w sklepie hurtowym otrzymalibyśmy takiej samej jakości buty w dużo korzystniejszej cenie. Oferta takich przedsiębiorstw nie jest także skierowana tylko do osób zajmujących się odsprzedażą. Przykładowo, na stronie bestbuty.pl można składać zamówienia już od 12 sztuk wybranego modelu. Wystarczy zatem popytać bliskich i znajomych, czy nie potrzebują akurat nowej pary. W taki sposób mamy możliwość zaopatrzyć się w kilkanaście oryginalnych kompletów butów marki Adidas, New Balance, Nike, Skechers, Kappa, Puma czy Reebok w cenie zaledwie kilku takich samych par w sklepie detalicznym. 

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupować buty hurtowo, brzmi "zdecydowanie tak". Obuwie ze sklepów takich, jak bestbuty.pl jest w równym stopniu oryginalne i wysokojakościowe, jak w każdym sklepie detalicznym. Co więcej, zamawiający nie musi czekać na na swój zakup dłużej niż 3 dni, ponieważ towar nie jest sprowadzany, a oczekuje już w magazynie na nowego właściciela. 

Wyświetlony 298 razy