Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:52

Zadłużenie Polaków. Jak wyjść z karuzeli długów?

Pozyczki Pozyczki

W 2019 roku powstał państwowy Funduszu Sprawiedliwości, którego zadaniem jest pomoc osobom poszkodowanych w wyniku różnych przestępstw finansowych. Okazuje się, że Polacy zadłużają się na potęgę, nawet wtedy, gdy wiedzą, że nie są wstanie sprostać nowym zobowiązaniom finansowym.

 Sprawdź, o czym należy pamiętać, zanim zdecydujesz się na zaciągniecie nowej pożyczki.

Jak zadłużają się Polscy?

Według raportów BIZ (Biura Informacji Kredytowej – podmiotu monitorującego zadłużenie Polaków) - co roku przybywa klientów sektora bankowego i pożyczkowego, którzy mają czynne zobowiązania kredytowe lub pożyczkowe. Co ciekawe znacznie wzrasta liczba klientów firm pożyczkowych. Jest to z jednej strony efekt zacieśniania współpracy firm pożyczkowych z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), dzięki czemu dochodzi do ujawnienia zadłużenia takich osób w bazie. Z drugiej zaś strony wpływa na to elastyczność jaką wykazują się pożyczkodawcy. Pożyczki dla zadłużonych online przyznawane są bardzo często bez większych problemów, nawet bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów.

Fundusz Sprawiedliwości w walce z nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych

Nadużycia finansowe najczęściej kojarzymy z rynkiem pożyczek pozabankowych, a tym czasem okazuje się, że również banki nie zawsze uczciwie podchodzą do swoich klientów. Obecnie w walce z nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych wspierać nas będzie Fundusz Sprawiedliwości. Z takiej profesjonalnej i darmowej pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby, które czują się pokrzywdzone. Otrzymają one nie tylko wsparcie prawne, ale i materialne.

Jak pożyczać z głową?

Oczywiście Fundusz Sprawiedliwości w pewnym stopniu nas chroni, jednak również my sami zanim zdecydujemy się na zaciągniecie np. kolejnej chwilówki dla zadłużonych online, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

  1. Upewnijmy się, że stać nas na terminowe spłacanie pożyczki.
  2. Porównajmy dostępne oferty na rynku i wybierzmy jak najbardziej atrakcyjną dla nas.
  3. Sprawdźmy wiarygodność wybranej przez nas firmy pożyczkowej.
  4. Ubiegajmy się tylko o kwotę, która naprawdę jest nam niezbędna.
  5. Dokładnie czytajmy dokumenty przesłane przez firmę pożyczkową.
  6. Pamiętajmy, że w przeciągu 14 dni możemy odstąpić od zawartej umowy.

Jeśli zatem chcemy uniknąć korzystania z pomocy Funduszu Sprawiedliwości to zaciągając zobowiązania finansowe pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznego pożyczania. Pożyczka dla zadłużonych może być dobrym rozwiązaniem, o ile zaciągana jest z głową.

Media