Wydrukuj tę stronę
sobota, 29 luty 2020 15:05

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Zmywarki do zabudowy OleOle Zmywarki do zabudowy OleOle

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Aby pomieszczenie było nie tylko miłe dla oka, ale i funkcjonalne do projektu trzeba podejść poważnie. Lodówka, piekarnik czy mikrofalówka to tylko wybrane sprzęty, które mają nie tylko świetnie wyglądać ale i służyć przez dobrych kilka lat.

Nie inaczej jest ze zmywarkami do zabudowy:https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml. Tutaj wybór jest dość szeroki i mocno uzależniony od liczebności rodziny i zamiłowania do gotowania. Jaką zmywarkę wybrać do zabudowy? Podpowiadamy!

  1. Whirlpool WIO 3T323 6.5

  2. Siemens iQ300 SN636X03ME

  3. Bosch SMV46KX01E

  4. Podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy na początku, wybór zmywarki zależy od indywidualnych preferencji i zapotrzebowania na czyste naczynia. Dla dużej rodziny idealnie sprawdzi się większe urządzenie, o szerokości około 60 cm. Mniejsze rodziny i osoby, które rzadziej gotują postawią zapewne na nieco mniejsze zmywarki. Podobnie będzie z dostępną przestrzenią. W niewielkim mieszkaniu, kosztem zainstalowania innych sprzętów można zdecydować się na węższy model maszyny do zmywania. Pamiętajmy jednak, że nie musi to oznaczać zwiększonego poboru energii. Dzisiejsze urządzenia zostały wyposażone w najnowocześniejsze systemy energooszczędne. Na jaki model się zdecydować? Wybraliśmy trzy warte uwagi zmywarki do zabudowy:

Whirlpool WIO 3T323 6.5

Pierwsza propozycja to urządzenie o standardowych wymiarach 59,8 x 82 x 55,5 cm. Jak podkreśla producent, koszt zużycia prądu przy standardowym użytkowaniu maszyny wynosi 162,26 zł rocznie. Zmywarka zużywa 6,5 litra w cyklu. Co więcej, dzięki klasie energetycznej A++ Whirlpool WIO 3T323 6.5 pozwala na oszczędność energii i pieniędzy, co również pozytywnie wpływa na środowisko. Inną zaletą tego typu urządzenia jest jego wielkość. Większe gabaryty umożliwiają umycie nie tylko talerzy i sztućców z obiadu, ale także garnków i patelni, których używaliśmy do przygotowania posiłku. Innowacyjna technologia 6th Sense - Szósty Zmysł wyposażona w specjalne czujniki dostosowuje zużycie wody i prądu i dostosowuje czas mycia i natężenie ciśnienia wody w dyszach do stopnia zabrudzenia naczyń. Dodatkowo, model ten jest kompatybilny z kolektorami słonecznymi czy pompą ciepła. Wystarczy podłączyć źródło ciepłej wody do zmywarki, aby cieszyć się większą oszczędnością zużytej energii. To, co cenią sobie klienci to także intuicyjność zmywarki. Po skończonym myciu sama się wyłącza i otwiera, co jest bardzo pomocne, gdy ustawiamy program czyszczenia naczyń w godzinach nocnych.

Siemens iQ300 SN636X03ME

Kolejna propozycja to duża zmywarka tych samych wymiarów, co poprzedniczka. Tak więc dobrze sprawdzi się na większych przestrzeniach. To, co z pewnością zasługuje na uwagę w tym modelu to dodatkowy poziom załadunku - Szuflada vario3. Na trzecim poziomie składowania można położyć sztućce, noże kuchenne czy inne akcesoria. Jeżeli chodzi o zużycie prądu przy standardowym użytkowaniu, w tym przypadku producent również podaje kwotę 162,26 zł rocznie. Tutaj jednak zmywarka pobiera 10 litrów wody w cyklu. Siemens iQ300 SN636X03ME, podobnie jak poprzedniczka prezentuje klasę A++, ponadto jest wyposażona w system varioSpeed plus. Pozwala on na zredukowanie czasu zmywania i suszenia naczyń nawet o 66%. Co ważne, nie wpływa to na jakość czyszczenia. Niezwykle użyteczna jest również funkcja aquaStop, dzięki której urządzenie natychmiast przerywa dopływ wody w razie wykrycia przecieku.

Bosch SMV46KX01E

Następna opcja prezentuje znajduje się w tej samej klasie energetycznej co jej poprzedniczki. Podobnie z wymiarami - również jest to standardowa szerokość 59,8 cm. Warto zauważyć, że w tym przypadku prognozowany przez producenta koszt rocznego zużycia prądu wynosi 159,82 zł, a pobór wody w cyklu to 9,5 litra. Bosch SMV46KX01E podobnie jak model Simensa posiada dodatkową przestrzeń do mycia sztućców - specjalną szufladę. Program Machine Care został zaprojektowany z myślą o cyklicznej konserwacji urządzenia. Wystarczy wlać odpowiedni środek do czyszczenia zmywarek, a maszyna sama dostosuje czas i temperaturę mycia. Podobnie jak u Simensa, program VarioSpeed Plus pozwala skrócić czas zmywania, a system EcoSilence Drive sprawia, że zmywarka pracuje ciszej, co jest szczególnie istotne dla osób, które ustawiają mycie na godziny nocne. Rodzice i alergicy docenią opcję Higiena Plus - antybakteryjny proces czyszczenia, który polega na zwiększaniu temperatury suszenia nawet o 70 stopni. 

Podsumowanie

Zaprezentowane modele mają bardzo podobne wymiary, więc świetnie sprawdzą się u większych rodzin czy wielbicieli gotowania. To, na co bez wątpienia warto zwrócić uwagę to ich charakterystyka. Wszystkie trzy zmywarki posiadają klasę A++ i wyróżniają się energooszczędnymi systemami. Pod względem ograniczania zużycia energii i czasu pracy liderem jest Siemens iQ300 SN636X03ME, choć to Bosch SMV46KX01E, według producenta jest tańszy jeżeli chodzi o roczne zużycie prądu. Poszukiwaczy dodatkowych programów z pewnością zadowoli opcja Simensa, choć i ostatnia propozycja ma wiele do zaoferowania. Nie bez znaczenia pozostaje także dodatkowa przestrzeń na sztućce, jaka znajduje się zarówno w zmywarkach Simensa, jak i Boscha. Z kolei intuicyjność maszyny Whirlpool zachwyca - system 6th Sense - Szósty Zmysł czy samodzielne wyłącznie to niewątpliwe atuty urządzenia.