Wydrukuj tę stronę
środa, 03 kwiecień 2019 14:08

Minimalistycznie piękne. Ława w kolorze czarnym.

Edinos -  Ława szklana Elena Edinos - Ława szklana Elena

Ława to istotny element wyposażenia wnętrza. Używana codziennie musi spełniać okreslone wymogi funkcjonalne, a jednocześnie, zajmując centralne miejsce w salonie, powinna odpowiednio się prezentować i dopełniać styl pomieszczenia. Wybór czarnego stolika kawowego to dosyć odważny wybór, jednak znając odpowiednie zasady możemy stworzyć zachwycające wnętrze.

Czerń to szlachetny kolor, który potrafi być jednak problematyczny podczas urządzania wymarzonego wnętrza. Z jednej strony - czerń dodaje elegancji i wyrafinowania, sprawia, że przestrzeń nabiera głębi i charakteru. Z drugiej jednak potrafi być przytłaczająca i zwyczajnie smutna. Jak więc oswoić ten kolor i wydobyć z niego prawdziwe piękno?

Styl minimalistyczny

Czarne meble i dodatki pasują znakomicie do wnętrz w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Szczególnie dobrze prezentują się one w białym, jasnym, schludnym mieszkaniu. W takim scenariuszu czerń stanowi przełamanie sterylnego wnętrza i dodaje mu charakteru. Jednak czarny stolik kawowy prezentuje się wyjątkowo również w pomieszczeniach o innych stylach, poniżej przedstawiamy na to kilka pomysłów.

Sposób na piękną ławę - przełam czerń

Ciekawym projektem jest nowoczesna ława, w której czerń zostaje przełamana bielą. A może biel czernią? Kto wie! W każdym razie to popularne rozwiązanie zaprojektowane jest na planie szachownicy lub kilku elementów złączonych ze sobą niesymetrycznie. Całość jest nowoczesnym projektem, który zachwyca nowatorskimi i designerskimi rozwiązaniami.

Czarna ława w delikatnym wydaniu

Jeśli chcesz zdecydować się na mebel w całości czarny warto zadbać o to, by jego forma była możliwie lekka i delikatna. W takim wydaniu czerń nie stanie się przytłaczająca, a nam uda się uwydatnić jej elegancki charakter. Czarny stolik kawowy w takim stylu może być wykonana w stylu industrialnym przy zachowaniu prostego, ascetycznego wręcz stylu. Z drugiej strony zdecydować można się na klasyczne rozwiązania, które w tej sytuacji sprawdzą się tak samo dobrze. Tradycyjny kwadratowy lub prostokątny stół na wąskich nogach wykonany może być z solidnego metalu wykończonego kamiennym, czarnym blatem.

Czarny stolik kawowy w połączeniu z naturalnymi materiałami

Inspirowane stylem skandynawskim powstały zachwycające projekty stolików, gdzie wykorzystane zostało połączenie czerni z naturalnymi materiałami takimi jak szkło czy drewno. Popularnym modelem jest ława z podwójnym blatem, z których dolny jest całkowicie czarny, a górny szklany, dzięki czemu powstaje więcej przestrzeni i lekkości. Pięknie prezentują się również stoliki z drewnianymi, jasnymi blatami osadzonymi na czarnych, metalowych nogach.