Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 luty 2019 17:08

Wanna czy kabina prysznicowa - co wybrać?

Urządzając mieszkanie, warto poświęcić szczególną uwagę łazience. Każdego dnia wielokrotnie korzystają z niej wszyscy domownicy, dlatego powinna zapewniać wygodę i spełniać oczekiwania całej rodziny. Częstym dylematem inwestorów jest wybranie pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Które rozwiązanie jest lepsze?

 

Zalety wanny

Łazienka z wanną sprawdza się lepiej w przypadku rodziny z dziećmi, które znacznie łatwiej wykąpać w wygodnej wannie, niż w brodziku. Zajmuje ona jednak znacznie więcej miejsca, dlatego też nie jest odpowiednim rozwiązaniem, jeśli łazienka jest niewielkich rozmiarów.

Wanna zapewnia wyjątkową wygodę, której kabina prysznicowa nie jest w stanie zaoferować. Może stać się przyjemną strefą relaksu, na przykład po ciężkim dniu w pracy. Długa, ciepła kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych to świetny sposób na odpoczynek i regenerację organizmu!

Współczesne wanny proponują różnorodne możliwości. Na rynku dostępne są modele prostokątne, asymetryczne, o prostych lub falistych liniach, wolnostojące, a nawet na rzeźbionych nóżkach. Wybór jest wręcz ogromny, dzięki czemu wanna może być idealnie dopasowana do stylu łazienki. Najbardziej popularne są obecnie wanny w stylu nowoczesnym, o prostych, eleganckich liniach.

Zalety kabiny prysznicowej

Kabinę warto wybrać do niewielkiej łazienki, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Najbardziej popularne są modele o rozmiarach 80x80 cm i 90x90 cm. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są także o wiele większe kabiny, na które mogą zdecydować się właściciele przestronnej łazienki.

Kabiny prysznicowe mogą mieć wysoki brodzik, który może się przydać w przypadku małych dzieci. Coraz większą popularnością cieszą się jednak kabiny bezbrodzikowe, składające się tylko ze szklanych drzwi. To wyjątkowo eleganckie rozwiązanie, które świetnie prezentuje się w łazience w stylu nowoczesnym bądź glamour. Stylowe kabiny prysznicowe są niezwykle popularne. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, czas, a także wodę. Nie zapewniają jednak takiej wygody i relaksu, jak wanny.

Niełatwo jest dokonać odpowiedniej decyzji. Chociaż wanna ma mnóstwo zalet, ma też wady. Zajmuje więcej powierzchni, jest też mniej ekonomiczna, gdyż podczas kąpieli zużywamy znacznie więcej wody, niż biorąc prysznic. Jest jednak niezastąpiona przy małych dzieciach, które można w niej wygodnie wykąpać. Z kolei kabina umożliwia wykonanie szybkiego prysznicu, a poza tym pozwala zaoszczędzić wodę. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od potrzeb i możliwości konkretnej rodziny.