Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 12:36

Jak urządzić garaż?

Garaż to nie tylko miejsce, w którym trzymamy samochód. W garażu przechowujemy wiele innych przedmiotów, m.in. narzędzia, akcesoria samochodowe, rowery, sprzęt ogrodniczy, sprzęty sportowe, sprzęty turystyczne. Wszystkie sprzęty i narzędzia przechowywane w garażu powinny być odpowiednio posegregowane i uporządkowane. W przeciwnym razie możemy mieć problemy ze znalezieniem czegokolwiek.

 

Meble do garażu

Konieczne będą regały i półki, na których umieścimy przedmioty trzymane w garażu. W wielu garażach jedynymi meblami są stare regały, szafki, komody wyniesione z domu, meble, które się znudziły, których nie chcemy wyrzucać. Garaż jest miejscem, gdzie możemy ponownie wykorzystać stare meble, musimy jednak zwrócić uwagę na pewne rzeczy.

Takie meble mogą być mało wygodne i może być ciężko utrzymać w nich porządek. Bardzo przydatne mogą być szuflady, ale wszelkie szafki bez przegródek mogą być miejscem, gdzie kładziemy wszystko. Regały drewniane są nietrwałe, nie są odporne na wilgoć i zmiany temperatur, mogą szybko ulec zniszczeniu, mogą też nie wytrzymać ciężaru przechowywanych na nich rzeczy.

Do garażu najlepiej nadają się regały magazynowe. Takie regały dostępne są w różnych wysokościach i szerokościach, można samodzielnie je montować i zestawiać w dowolne ciągi. Dzięki temu można maksymalnie zagospodarować powierzchnię garażu, co jest szczególnie ważne, gdy nasz garaż ma niewielki metraż.

Warto też postarać się o różne elementy takie, jak wieszaki na opony, haki na rowery, szafki stojące, wiszące, tablice na narzędzia, pojemniki na gwoździe i śrubki, kosze. Dzięki takiemu wyposażeniu garażu wszystko będzie uporządkowane, na swoim miejscu, do wszystkiego będziemy mieć łatwy dostęp. Nie będzie też obaw, że jakiś przedmiot spadnie, uszkodzi samochód czy zrobi komuś krzywdę. Tak urządzony garaż stanie się pomieszczeniem niezwykle funkcjonalnym, pomieszczeniem, w którym chętnie będziemy przebywać.

Strefa pracy w garażu

Garaż to idealne miejsce na stworzenie małego warsztatu. Strefa pracy nie może kolidować z głównym przeznaczeniem garażu, którym jest trzymanie samochodu. Miejsce pracy powinno być wydzielone w takim miejscu, by nie doszło do uszkodzenia karoserii samochodu czy innych przedmiotów przechowywanych w garażu.

Strefa pracy powinna być wyposażona w wygodny blat roboczy. Należy zadbać o dostęp do łączy i gniazdek oraz o odpowiednie oświetlenie, by można było wykonywać naprawy o każdej porze dnia.