Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 maj 2021 18:47

Portal o zanieczyszczeniu powietrza, czyli codzienna dawka informacji o smogu

informacje o smogu informacje o smogu pixabay

 Jakość powietrza w naszym kraju z roku na rok ulega pogorszeniu. Jest to szczególnie widoczne w dużych miastach, w których na jakość powietrza składa się duża ilość różnych czynników.

Warto podkreślić, że smog ma bardzo negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, przez co obserwuje się wzmożoną ilość różnych chorób dróg oddechowych. Dlaczego warto systematycznie obserwować portale z informacjami o smogu?

 

Informacje o smogu, czyli pierwsza linia obrony przed zanieczyszczonym powietrzem

Zanieczyszczenie powietrza stało się dziś naszą codziennością. Samochodowe spaliny niezliczonej ilości samochodów, dym z kominów opalanych węglem lub co gorsza plastikiem i odpadkami, kominy fabryk wypuszczające nieustanny strumień dymu – wszystko to przyczynia się do stale pogarszającej się jakości powietrza, którym oddychamy w miastach. Jeszcze parę lat temu, to Kraków był symbolem bardzo zanieczyszczonego miejskiego powietrza, jednakże dziś do tego grona dołączają się kolejne polskie metropolie. Dlatego też coraz większa ilość osób przeszukuje sieć, aby trafić na sprawdzone informacje o smogu. Warto podkreślić, że raport smogowy pozwala na jeszcze lepsze przygotowanie się do danego dnia, ponieważ w dużych metropoliach bardzo powszechne jest używanie masek antysmogowych, które chronią drogi oddechowe przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza. Portal o smogu staje się powoli jedną z ważniejszych stron internetowych dla osób mieszkających w dużych miastach, które cechują się wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza.

Smog, czyli realne zagrożenie dla przyszłych pokoleń

Warto w tym miejscu dość mocno podkreślić, że jeżeli działania proekologiczne nie będą stale postępować, to na następne pokolenia czeka bardzo trudna rzeczywistość. Jakość powietrza systematycznie ulega pogorszeniu, dlatego ochrona przyrody i ekologiczne rozwiązania są dziś tak bardzo potrzebne. W niektórych miastach Chin, poziom zanieczyszczenia jest tak duży, że każde wyjście na ulicę wiąże się z zakładaniem profesjonalnej maski do filtrowania powietrza. Jeśli jako ludzkość nie zreflektujemy się do większego dbania o przyrodę, to nasze dzieci i wnuki będą zmuszone żyć w świecie, w którym czyste powietrze jest towarem reglamentowanym. Na to nigdy pozwolić nie możemy, dlatego portale o zanieczyszczeniach powietrza powinny być dziś odwiedzane przez każdego  - krótka refleksja podczas przeglądania informacji o smogu, może zadecydować o niewrzuceniu kolejnych śmieci do pieca lub wspomóc podjęcie decyzji o zakupie samochodu hybrydowego lub elektrycznego.