Wydrukuj tę stronę
niedziela, 04 listopad 2018 13:00

Żel na zmęczone nogi - nowoczesny kosmetyk w trosce o Twoje stopy!

Nogi to część ciała, która codziennie narażona jest na działanie wielu szkodliwych dla niej czynników. Mimo to, bardzo często zapominamy o ich prawidłowej regeneracji i pielęgnacji, która może przynieść ulgę nawet po bardzo ciężkim dniu. Właśnie dla osób zmagających się z bólem, uczuciem ciężkości czy obrzękiem opracowano nowoczesny żel na zmęczone nogi.

Kosmetyk ten, dzięki zwartym w nim składnikom pomaga jak najlepiej zadbać o wyczerpane nogi i przynieść im wymarzoną ulgę.

Kiedy warto stosować żel na zmęczone nogi?

Wiele osób codziennie pamięta, aby wieczorem wykonać demakijaż, wziąć prysznic, stosować krem do twarzy czy rąk oraz umyć zęby. Niewiele jednak osób systematycznie wykonuje zabiegi pielęgnacyjne dedykowane nogom i stopom, które każdego dnia niosą nas przez życie. A tymczasem wystarczy kilka podstawowych zabiegów oraz żel na zmęczone nogi (zobacz http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/zel-kojacy-na-zmeczone-nogi-i-stopy/). Kosmetyk ten warto stosować wówczas gdy mamy stojącą lub siedzącą pracę, gdy długo chodzimy na obcasach lub w niewygodnym obuwiu, gdy jesteśmy po wymagającym treningu nóg. Nie bez znaczenia są także zmiany hormonalne - w tym okres menopauzy oraz stosowanie leków mających wpływ na gospodarkę hormonalną, a także brak jakiekolwiek aktywności fizycznej. Te czynniki odpowiedzialne są za wygląd nóg, a także mają ogromny wpływ na ich kondycję nóg. Żel na zmęczone nogi jest także idealny dla kobiet w ciąży, u których pojawiają się uciążliwe i bolesne obrzęki oraz uczucie ciężkości. Kosmetyk ten przynosi dużą ulgę w tym wyjątkowym dla kobiet czasie i pozwala w pełni się nim cieszyć.

Kojące właściwości żelu na zmęczone nogi

Regularne stosowanie kosmetyków, które przynoszą ulgę w bólu nóg i minimalizują uczucie zmęczenia to odpowiedź na potrzeby współczesnych zabieganych kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia. Jednym z produktów, który warto mieć w domowej kosmetyczce jest żel na zmęczone nogi, który przynosi uczucie odprężenia, delikatnego ochłodzenia i zmniejsza obrzęki. W skład kosmetyku wchodzą takie składniki, jak wyciąg z kasztanowca (może wzmocnić naczynia krwionośne, poprawiać przepływ krwi w żyłach, zapobiegać żylakom, uszczelniać ściany naczyń krwionośnych, przez co zapobiega obrzękom), diosmina (ma działanie przeciw obrzękowe i usprawnia przepływ limfy w naczyniach limfatycznych) ihesperydyna (o działaniu przeciwzapalnym oraz poprawia stan naczyń włosowatych). Systematyczne stosowanie tego typu kremu może długotrwale przynieść ulgę i zminimalizować zmęczenie nóg.

Dbanie o kondycję nóg jest niezwykle ważne ze względu na funkcję, jaką one pełnią. Codziennie niosą ciężar naszego ciała, narażone są na zmiany warunków klimatycznych, niewygodne obuwie, obcisłe ubrania utrudniające swobodny przepływ krwi i limfy, a także na mało aktywny tryb życia. Zbyt długie przebywanie w jednej pozycji (stojącej lub siedzącej) również nie przyczynia się do ich prawidłowego funkcjonowania, stąd właśnie liczne dolegliwości, dotykające już dwudziestolatków, a nawet młodzież. Właśnie dlatego, już w momencie wystąpienia pierwszych nieprawidłowości, warto znacznie lepiej zadbać o tę niedocenianą dotychczas część ciała i przynieść jej ulgę w utrudniającym codzienne życie uciążliwym bólu.