czwartek, 23 listopad 2017 10:54

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Wybór właściwej partnerki to tylko jeden z dylematów mężczyzny – oświadczyny wymagają przecież pierścionka. Tu zaś rodzą się kolejne dylematy – m.in. wybór koloru złota, rozmiaru, producenta, wreszcie kamienia. Podpowiadamy, jak wybrać idealny pierścionek na zaręczyny niczym z bajki.

 

Pierścionek zaręczynowy z brylantem, rubinem, topazem, ametystem czy może szafirem? Wybór jest tak szeroki, że decyzję trudno podjąć – chociaż należy pamiętać, że nie każdy kamień pasuje do każdej kobiety. Na pewno musi być to coś wyjątkowego, gdyż oświadczyny to jedno z najczęściej wspominanych przeżyć w naszym życiu.

Wybieramy rodzaj złota

Aby właściwie wybrać rodzaj złota, warto przyjrzeć się biżuterii, którą dana kobieta zwykle wybiera. Jeżeli srebro - warto wybrać pierścionek w białym złocie, gdyż będzie pasował do innych ozdób. Jeśli jednak preferuje złote dodatki, można pozostać przy klasyce, czyli żółtym złocie. Czasami jednak najlepszy wybór to pierścionek z dwukolorowego złota.

Alternatywą dla złota jest z kolei tytan – dużo tańszy, a bardzo trwały i do tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Jeśli zależy nam na wyjątkowo eleganckim pierścionku, odpowiednia będzie platyna – droższa od złota, uchodząca za metal cenny i niezwykle gustowny.

Jaki kamień wybrać?

Rodzaj kamienia szlachetnego to kluczowa kwestia – pierścionek zaręczynowy z brylantem to jeden z najpopularniejszych wyborów, ale warto też rozważyć szmaragd, rubin, szafir czy diament. Te ostatnie są najbardziej pożądane, ale też najdroższe…

Tańszą opcją jest z kolei pierścionek z cyrkonią. Warto też zapytać o radę jubilera – wyjaśni, który kamień jest najtwardszy, jaki odcień dobrać do danej barwy oczu, a także zdradzi aktualne trendy dotyczące pierścionków zaręczynowych.

Oprawa i fason

Aby wybrać pierścionek o odpowiednim fasonie, warto przyjrzeć się, jaki styl reprezentuje dana kobieta. Rodzaj ulubionej przez nią biżuterii okazuje się być bardzo pomocny – m.in. do ozdób delikatnych i klasycznych, cechujących minimalizm, będzie pasowało coś delikatnego, dyskretnie eleganckiego. Warto rozważyć klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem.

Jeśli jednak kobieta dobiera odważne dodatki i zdecydowanie preferuje ozdobną biżuterię, pierścionek idealny na zaręczyny musi cechować oryginalny wzór i widoczna oprawa. Prawdopodobnie przypadnie jej do gustu np. model z fantazyjną szyną lub pierścionek z kilkoma kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Rozmiar ma znaczenie

Najczęstszym powodem wymiany pierścionków zaręczynowych wcale jednak nie jest niewłaściwy wybór kamienia czy oprawy, ale rozmiar. Idealnie byłoby zmierzyć rozmiar jednego z pierścionków przyszłej narzeczonej, ale nie zawsze jest to możliwe. Okazuje się, że to prawdziwe wyzwanie dla kupującego! Można spróbować użyć podstępu i poprosić o pomoc koleżankę, siostrę czy przyjaciółkę wybranki.

© 2013-2020 by SN2.EU