Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 styczeń 2020 19:13

Dobre łóżko do spania, czyli jakie?

Dobre łóżko Dobre łóżko

Jako, że średnio 1/3 swojego życia spędzamy w łóżku, konieczne jest zadbanie o stworzeniem komfortowych warunków do wypoczynku. Kluczową kwestią jest dobranie odpowiedniego łóżka. Znaczenie ma zarówno materac, jak i stelaż mebla. Jest kilka parametrów, na które powinno się zwrócić uwagę podczas wybierania łóżka. Jeśli będziemy mieć je na uwadze, z całą pewnością dużo łatwiej będzie znaleźć idealne meble.

 

Co należy mieć na uwadze przy wyborze łóżka do spania?


Mogłoby się wydawać, że nie ma niczego trudnego w wyborze łóżka do spania, ale w praktyce bywa z tym różnie. Bogactwo i różnorodność asortymentu wcale nie ułatwia zadania. W pierwszej kolejności należy określić swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Po zawężeniu swoich kryteriów łatwiej będzie znaleźć odpowiedni dla siebie mebel. Duże znaczenie ma szerokość łóżka. W przypadku tego jednoosobowego wystarczy 90 cm szerokości, a dwuosobowe mają standardowo 160 cm szerokości. Jeśli sypialnia jest można wybrać łóżko o szerokości 140 cm. W przypadku mocno ograniczonego metrażu ciekawym rozwiązaniem jest zakup łóżka kontynentalnego, które nie ma ramy. W ten sposób możliwe jest zaoszczędzenie miejsca.


Kolejną kwestią jest wysokość ramy łóżka. Sylwetka powinna być dopasowana do wysokości łóżka, co zapewni komfort snu. Za optymalną wysokość ramy uznaje się 30 cm. Istotne jest też to, z jakich materiałów został wykonany mebel. Najlepszym wyborem są łóżka drewniane, które sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Jest to uniwersalny wybór, pasujący praktycznie do wszystkiego. Większą przytulność zagwarantuje łóżko tapicerowane. Jako, że do wyboru jest wiele tkanin, można przebierać w kolorach i wzorach. Znaczenie ma też funkcja przechowywania w postaci pojemnika na pościel. Uwagę należy zwrócić na jakość wykonania mebla, estetykę i funkcjonalność. Wybrany materac musi zapewniać wygodę i dobre podparcie dla całego ciała, w tym kręgosłupa. Ważny jest również odpowiedni stelaż, który decyduje o trwałości materaca i komforcie snu. Warto wybrać taki, który można regulować, przez co wpływać na twardość materaca.

artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl