Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 12:10

Instalacje Celtron – bezpieczny i komfortowy dom

Celtron monitoring Celtron monitoring

Osoby planujące zakup czy budowę domu chcą, aby było to miejsce komfortowe oraz bezpieczne.

Pomocny w osiągnięciu tego celu będzie montaż wybranych instalacji, które pozwolą na poprawienie jakości przebywania wewnątrz domu. Do takich zaliczyć należy przede wszystkim klimatyzację. Co jeszcze? Temat zostanie omówiony na wybranych usługach z oferty firmy Celtron.

Klimatyzacja – poprawa jakości powietrza w domu

Klimatyzacja najczęściej kojarzona jest z chłodzeniem pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć, że system klimatyzacji to coś więcej niż tylko obniżanie temperatury. Dobrej jakości instalacje tego typu pozwalają również utrzymać odpowiednią wilgotność oraz oczyszczać powietrze czy nawilżać je. Wszystko to umożliwia na stworzenie optymalnych warunków do przebywania w pomieszczeniach domu, a także biura. Trzeba jednak tutaj pamiętać o tym, aby zawsze wybierać urządzenia klimatyzacyjne o wysokiej jakości i odpowiednio je ustawiać. Pomocy w doborze urządzeń, a także ich instalacji i ustawieniu udzielają zawsze pracownicy firmy Celtron – Instalacje. Firma wykonuje też okresowe przeglądy i serwisy oferowanego przez siebie sprzętu. Jest to ważne, gdyż pozwala na przedłużenie żywotności zainstalowanych urządzeń. Zapewnia także bezpieczeństwo korzystania z klimatyzacji.

Monitoring – bezpieczna posesja

Monitoring to nie tylko systemy telewizji przemysłowej montowanej w halach produkcyjnych, magazynach czy sklepach. System monitoringu można zainstalować także na prywatnej posesji. Zwiększy on znacznie bezpieczeństwo rodziny. Już sama informacja o tym, że obiekt jest monitorowany może odstraszyć część potencjalnych złodziei czy wandali. A jeżeli jednak ktoś zniszczy obiekty znajdujące się na posesji lub dokona kradzieży, dzięki monitoringowi o wiele łatwiej będzie go namierzyć. Wskazuje się, że bezpieczeństwo domu z monitoringiem wzrasta nawet do 60% w porównaniu z tym bez takiego systemu.

Warto podkreślić, że technologie tego typu cały czas się rozwijają i umożliwiają coraz lepszą kontrolę nad całym systemem. Ciekawym rozwiązaniem jest np. zamontowanie dodatkowo czujników ruchu. Będą one uruchamiały kamerę wtedy, gdy w ich zasięgu coś się poruszy.

System monitoringu pozwala także na kontrolę nad tym, co dzieje się w domu w czasie dłuższego wyjazdu. Jest to możliwe między innymi dzięki specjalnym aplikacjom dającym podgląd obrazu z poszczególnych kamer. O więcej szczegółów dotyczących tego typu rozwiązań warto zapytać osoby sprzedające i montujące te instalacje.