Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 luty 2016 15:49

Gabinet kąpielowy – jak urządzić?

Gabinet kąpielowy to miejsce, które marzy się chyba każdemu, kto zaczyna myśleć o własnym mieszkaniu lub domu. Duże i przyjazne miejsce, gdzie nie tylko zadbamy o poranną lub wieczorną toaletę, ale także odprężymy się po ciężkim dniu pracy. Myślisz o tym, aby zwykłą łazienkę zamienić w domowe spa? Zobacz, jak urządzić gabinet kąpielowy, którego pozazdroszczą Ci wszyscy goście!

Gabinet kąpielowy w skuteczny sposób może nadać naszemu lokum poczucia standardu premium. Niewiele osób może pozwolić sobie bowiem na dużą i świetnie wyposażoną łazienkę. Jeśli zawsze chciałaś/chciałeś mieć w swoim domu miejsce, w którym odpoczniesz niczym w profesjonalnym salonie odnowy biologicznej, rozważ aranżację gabinetu kąpielowego z prawdziwego zdarzenia. Poniżej podpowiadamy, co zrobić, aby takie pomieszczenie urządzić w umiejętny sposób.

Wanna
Żaden gabinet kąpielowy nie może obyć się bez dużej i wygodnej wanny. To właśnie w niej docelowo masz przecież brać relaksujące kąpiele. Ostatnio niezwykle modne są stylowo wykończone wanny umieszczane na środku pomieszczenia, w którym znajduje się salon kąpielowy. Zadbaj o to, by wanna spełniała Twoje oczekiwania – zwróć uwagę na jej styl (ten powinien doskonale komponować się z resztą wykończenia gabinetu), głębokość itp. Nie zapominaj, że przede wszystkim gabinet musi być funkcjonalny!

Kabina prysznicowa
Kompletny gabinet kąpielowy powinien być wyposażony w kabinę prysznicową. Czy tego chcemy czy nie, nie zawsze będziemy mieć czas na długie i relaksujące kąpiele. Wówczas szybki prysznic pozwoli zaoszczędzić nam sporo czasu. Dobierz kabinę w takim stylu, by uzupełniała się pod kątem designu z wanną i innymi elementami wystroju. Warto zdecydować się na nowoczesne kabiny, pozbawione wysoko podniesionego brodzika.

Umywalki
W prywatnym salonie kąpielowym warto zamontować co najmniej dwie umywalki. Gdy jedna z nich będzie zajęta przez innego domownika, nie będziemy mieć problemu z czekaniem na swoją kolej do łazienki. Podobnie jak w przypadku wanny i kabiny – dobierz umywalki do stylu całego pomieszczenia. Tu warto przede wszystkim zestawić je z lustrami, jakie chcemy zawiesić na ścianie.

Bidet i toaleta
Decydując się na gabinet kąpielowy, często nie możemy już sobie pozwolić na osobne miejsce na toaletę. Nic nie szkodzi – tę również można umieścić w naszym salonie. Warto ją jednak subtelnie odseparować od najbardziej widocznych miejsc pomieszczenia. Na zapominajmy także o bidecie. O jego przydatności przekonuje się coraz większa liczba Polaków!

Wystrój
Z pewnością musisz zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcesz urządzić swój gabinet kąpielowy. Czy może chcesz, aby to miejsce wypełnił łagodny mrok lub też marzysz o jasnej i przejrzystej łazience? Pomysłów jest naprawdę sporo – sprawdź przykłady. Równie dobrze możesz zdecydować się na gabinet wyścielony kaflami w kojących kolorach lub w takich, które imitują drewno. Nie zapomnij również o doborze stylowych szafek. Warto także pomyśleć nad niewielką ilością roślin.