poniedziałek, 29 lipiec 2019 16:02

Ręcznik plażowy – wybieramy idealny ręcznik na wakacje i na basen

Ręcznik kąpielowy Ręcznik kąpielowy

Wybierając się na wakacje, trzeba pamiętać o wielu rzeczach – niezbędny będzie m.in. ręcznik plażowy, klapki, okulary do pływania, wygodny koc itd.

Warto przygotować sobie listę rzeczy, które powinny znaleźć się w bagażu, a następnie skompletować wakacyjny zestaw. Poniżej cenne wskazówki, jaki kupić ręcznik na urlop.

Przyjemny dla skóry, szybkoschnący i praktyczny – takie cechy powinien mieć idealny ręcznik plażowy. Nad morze czy na basen chętnie zabieramy model z oryginalnym wzorem lub motywem – warto być na czasie. Jakie zatem ręczniki kąpielowe wybrać?

Ręcznik używany na co dzień – dlaczego nie sprawdzi się na plaży?

Jako ręczniki plażowe nie sprawdzą się modele używane przez nas po codziennej kąpieli w łazience. Słona woda morska może doprowadzić do utraty kolorów, a nawet osłabić włókna, a w efekcie zniszczyć ręcznik. Łatwo też o zabrudzenia, a powstałe na ręczniku plamy trudno potem usunąć. Polecamy zainwestować w odpowiednie ręczniki kąpielowe na plażę i basen.

Jakie powinny być ręczniki plażowe?

Dobrej jakości ręczniki plażowe zapewnią komfort podczas wypoczynku nad morzem, jeziorem, ale i na basenie. Warto zdecydować się na modele o konkretnym przeznaczaniu, które będą wykonane z dobrej jakości materiałów, miłych w dotyku i szybkoschnących.

Nie tylko na plażę…

Poza tym ręcznik plażowy sprawdzi się też w innych sytuacjach – nie wykorzystuj go do wycierania ciała po wyjściu spod prysznica, ale możesz zabrać go zamiast koca piknikowego do parku, nad jezioro, do lasu czy na inne wycieczki.

Na co zwrócić uwagę?

Materiał. Wybierając ręczniki plażowe, warto wziąć pod uwagę m.in. materiał, gramaturę, wymiary i oczywiście design. Przede wszystkim powinny być lekkie, gdyż zwykle na plażę zabieramy i tak wiele innych rzeczy. Materiał powinien być też chłonny, szybkoschnący i skutecznie ogrzewać po wyjściu z wody – odpowiednie będą modele z mikrofibry, tkaniny o właściwościach chłonnych i z dodatkiem bawełny, frotte z bawełną, najwyższej jakości bawełny egipskiej.

Grubość. Warto też zapamiętać, aby nie zabierać ze sobą grubego ręcznika, gdyż będzie on niewygodny i ciężki. Będą za to idealne do wycierania ciała po kąpieli w domu. Na wakacje okażą się zbyt gorące i trudne do pielęgnacji – przyniesiesz w nich dużo piasku z plaży!

Rozmiar. Pozostaje jeszcze kwestia wymiarów. Ręczniki plażowe, aby były wygodne i praktyczne, muszą być odpowiedniej wielkości. Najlepszy będzie model większy niż używany na co dzień, ale jednak mniejszy od koca. Standardowe ręczniki plażowe to 100×180 cm i 135×200 cm.

Wyświetlony 523 razy
© 2013-2020 by SN2.EU