Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 wrzesień 2018 10:48

Jak nie przepłacić za taxi w Warszawie?

Korzystanie z przewozów w Warszawie może być drogie. W jaki sposób znaleźć tanie taxi w stolicy?

Taksówki pomagają nam w szybkim dostaniu się do wyznaczonego celu wtedy, gdy nie dysponujemy własnym samochodem, a komunikacja miejska również nie jest zadowalającym rozwiązaniem. Dojazd na imprezę, na dworzec, na port lotniczy, na konferencję czy powrót do domu od znajomych – to tylko kilka sytuacji, w których wybieramy usługi taksówkarskie. W Warszawie działa wiele korporacji oferujących usługi tego rodzaju – niektóre osoby regularnie korzystające z taxi w Warszawie mają już swoje ulubione, inni z kolei głowią się nad tym, jak wybrać dobrą ofertę i nie przepłacić.

Uważaj na samochody podszywające się pod taxi!

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od przestrzeżenia przed samochodami, które podszywają się pod taksówki, ale w rzeczywistości nie świadczą usług taksówkarskich. Takie samochody można zobaczyć na postojach przy dworcach, w centrum miasta i w innych uczęszczanych punktach. Warszawska taksówka powinna mieć żółto-czerwony pas, numer boczny, herb Warszawy, tabliczkę zawierającą informację o cenach. Ponadto taksówkarz powinien posiadać identyfikator kierowcy taksówki oraz tabliczkę informacyjną. Jeśli samochód na postoju nie ma takich oznaczeń, lepiej nie korzystać z jego usług – możemy za nie słono zapłacić!

Szukaj tanich taksówek on-line!

Jeśli masz czas na zamówienie taksówki, sprawdź oferty taxi w Warszawie przez internet. Dzisiaj większość korporacji posiada własne strony internetowe z cennikami. Niektóre z nich mają nawet specjalne kalkulatory pozwalające na orientacyjne obliczenie kosztów przejazdu. O tanie taxi możemy zapytać również na wielu forach internetowych czy w mediach społecznościowych – dzięki temu można wybrać najlepszą ofertę z polecenia. Niestety, zdarza się, że niektórzy taksówkarze specjalnie obierają dłuższą trasę, aby naliczyć większe opłaty, dlatego korzystanie z usług zaufanych korporacji taksówkarskich jest również bardzo ważne – wtedy nie będziemy oszukani na kilometrach.