środa, 08 sierpień 2018 12:01

Zwiedzamy Monachium – ciekawe miejsca

Zlokalizowana nad rzeką Izarą urokliwa stolica Bawarii (nie bez powodu zwana drugą stolicą Niemiec) cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Nic w tym dziwnego. Można śmiało stwierdzić, że zakątek ten jest idealny i to pod każdym względem.

Centrum handlowe, finansowe oraz edukacyjne, siedziba największych zakładów przemysłowych (np. BMW) i pełne bajecznych zabytków miasto – do Monachium możemy pojechać zarówno na wakacje, do szkoły jak i do pracy.

 

Busy Polska-Monachium, czyli tam, gdzie świat historyczny ściera się ze współczesnym

Monachium liczy sobie ponad 1,3 miliona mieszkańców. W tym wyjątkowym mieście, pośród ogromnych osiedli mieszkaniowych i w bliskiej odległości od obiektów finansowo-biznesowych, kryją się kilkusetletnie zabytki. Najbardziej znanym jest wzniesiony na miejscu XIII-wiecznej kaplicy kościół Frauenkirche. Oczywiście, w Niemczech nie brakuje obiektów sakralnych. Równie popularny jest Peterskirche. Jeżeli macie w planach zwiedzanie rynku, pomińcie ratusz. Ten jest znacznie bardziej odpychający, aniżeli zachwycający. Zaraz obok mamy jednak ciekawy XIV-wieczny zespół pałacowy. Na nieco więcej uwagi zasługuje Konigsplatz – miejsce skupiające szereg XIX-wiecznych budowli. Po całym dniu zwiedzania warto odsapnąć w zlokalizowanym w samym centrum miasta Ogrodzie Angielskim. Założony w 1788 roku największy europejski i najstarszy na świecie park śródmiejski kryje w sobie m.in. Biergarten (ogrody piwne), chińską wieżę, punkt widokowy osadzony na greckich kolumienkach i wiele innych, ciekawych zakamarków. Poza Ogrodem Angielskim warto wstąpić do parku przy pałacu Nymphenburg celem obejrzenia licznych pawilonów i popodziwiania okolicznych kanałów.

Przewozy do Niemiec na… targi?

Monachium to nie tylko zabytki, ale przede wszystkim najbardziej prestiżowe w Europie targi – przyciągające rok rocznie ponad dwa miliony turystów. Monachium to również sport, a przede wszystkim znany na cały świat Bayern Monachium. W końcu Monachium to ogromne miasteczko akademickie – siedziba najlepszych szkół wyższych w Europie, szereg akademików oraz obiektów naukowych. Monachium nigdy nie śpi. W czasie Tollwood ludzie w różnym wieku przez trzy dni bawią się przy znakomitych dźwiękach. Olimpic Hill ściąga fanów teatru i performerów. Na uwagę zasługuje również letni festiwal filmowy… Green Farm Festival to szalona impreza poświęcona… kulturze irlandzkiej. Nie sposób nie wspomnieć również o Oktoberfeście.

Czytany 353 razy
© 2013-2019 by SN2.EU