wtorek, 04 luty 2014 15:52

Postaw na rolnictwo! Wyróżniony

 

Codziennie idziesz do sklepu i kupujesz chleb lub inne pieczywo. Nie zastanawiasz się skąd piekarz wziął mąkę na ten chleb. Tak samo sięgasz po ziemniaki, nie myśląc o tym, że ktoś je musiał uprawiać i zebrać. Ale na hasło rolnictwo bez mrugnięcia okiem odpowiadasz: to przeżytek. Czy na pewno?

 

Wspólna Polityka Rolna to pomysł Komisji Europejskiej polegającym na nie tyle wypromowaniu rolnictwa, ile pokazaniu, że jest to nieodłączny element gospodarki wielu państw UE. WPR to inicjatywa, dzięki której rozmaite kraje będą mogły produkować żywność znacznie wyższej jakości zarazem zapewniając rozwój wsi.
Możesz zapytać – po co? Przecież przyszłość należy do wielkich miast i aglomeracji. Nic bardziej mylnego! Bez odpowiedniego poziomu rolnictwa, żaden kraj nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Zabrakłoby żywności lub zalałaby nas fala niskiej jakości jedzenia, które mogłoby się przyczynić do rozwoju chorób. Dlatego tak ważne jest, aby wprowadzić WPR. Dzięki niemu osiągniemy najwyższy poziom jakości oraz bezpieczeństwa produktów żywieniowych. To nie wszystko – WPR to także wsparcie działań ekologicznych i wdrażanie bioróżnorodności.
Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij na filmik!

 

Media

© 2013-2020 by SN2.EU