Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 wrzesień 2018 10:36

Czym wyróżniają się profesjonalne salony tatuażu? Jak wybrać dobrego tatuatora?

Czym wyróżniają się profesjonalne salony tatuażu? Jak wybrać dobrego tatuatora?

Moda na trwałe rysunki na ciele w ostatnich latach spowodowała spory rozrost branży tatuatorskiej. Nieustannie wzrasta liczba salonów tatuażu w każdym większym mieście. Kiedy liczba tych miejsc przy jednej ulicy przekracza liczbę banków niełatwo o właściwy wybór. Sytuacja staje się trudniejsza, kiedy chodzi o pierwszą dziarę. Czym wyróżniają się profesjonalne salony tatuażu? Jak wybrać dobrego tatuatora?

Wybór tatuatora

Na pierwszy tatuaż nie warto żałować pieniędzy. Cena zwykle przekłada się na profesjonalizm i zdolności osób, które zatrudnia studio tatuażu. Zdolności tatuatorów powinny być rozwijane na różnych szkoleniach, konwentach, pozwalających wymienić doświadczenia i czerpać inspiracje, gdyż rozwój technik tatuowania jest równie ważny, jak technik strzyżenia przez fryzjerów. Dodatkowo nieustannie zmienia się moda. W tym aspekcie także warto przemyśleć wzór, który ma pojawić się na skórze. Wybór tatuatora powinien zostać poprzedzony zapoznaniem się z portfolio, czyli dorobkiem, świadczącym o poziomie umiejętności. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż tatuażysta powinien posiadać aktualną książeczkę zdrowia, potwierdzającą bezpieczeństwo w pracy z klientem. Są oni zobligowani do wykonywania badań na obecność wirusa HIV oraz żółtaczki. Wykonane tatuaże wymagają użycia igieł. Warto dowiedzieć się, czy przestrzegane są zasady higieny oraz utylizacji odpadów.

Umówienie wizyty

Terminy u sprawdzonych tatuatorów mogą być naprawdę odległe. Nie ma w tym nic dziwnego. Profesjonalny salon tatuażu zatrudnia najlepszych artystów, którzy są cenieni przez szerokie grono zadowolonych klientów. Krótkie terminy, te kilkudniowe, powinny stać się znakiem ostrzegawczym dla osoby poszukującej dobrej jakości usług, chyba że studio jest nowe i nie zdążyło jeszcze zebrać dużego grona klientów.

W celu umówienia wizyty najlepiej udać się osobiście. Będzie wtedy można skonsultować projekt i ocenić, czy osoba, która marzy o pierwszym tatuażu, nie ma przeciwwskazań do tatuowania. W trosce o zdrowie, z uwagi na różne choroby, np. zaburzenia krzepnięcia krwi, trwające infekcje, tatuator może odmówić zrealizowania usługi.

Wyświetlony 638 razy