środa, 13 kwiecień 2016 09:28

Dlaczego wróżenie stało się modne?

Logując się na portale społecznościowe, kupując popularne czasopisma kobiece coraz częściej napotykamy się na wróżby online oraz reklamy gabinetów wróżek, różnego rodzaju jasnowidzów, tarocistów, runistów, astrologów etc. Przeskakując na pilocie od telewizora z kanału na kanał w natłoku reklam wychwytujemy te polecające stacje ezoteryczne, czy programy dot. dywinacji. 

 Wystarczy tylko o odpowiedniej porze usiąść wygodnie w fotelu, włączyć kanał i obejrzeć kilkugodzinny nieraz program, gdzie jakiś pan lub pani z uśmiechem doradza dzwoniącym co mają robić, aby im się w życiu polepszyło.

Przepowiadanie przyszłości jest coraz popularniejsze wśród różnych grup społecznych. Z usług wróżek korzystają nie tylko gospodynie domowe, ale i prawnicy, biznesmeni, lekarze, ludzie, którzy teoretycznie z racji wykształcenia powinni bardzo racjonalnie patrzeć na świat. Żyjemy w czasach gonitwy, w ciągłym ruchu, gdzie wydarzenia toczą się w gigantycznym tempie, z tego powodu stajemy się coraz słabsi, bo nie umiemy się zatrzymać, zastanowić nad życiem. Chcemy wszystko osiągnąć szybko, brak nam cierpliwości. Z tego powodu sięgamy po telefon, wróżby online i korzystamy np. z czatów by skontaktować się z wróżką.

Wróżki, jasnowidze i inni przepowiadający nasze losy stali się kimś w rodzaju psychologów, psychoterapeutów. Co więcej mają tę przewagę, że w przeciwieństwie do adeptów uczelni psychologicznych mogą nam oprócz wysłuchania naszych wynurzeń, wsparcia uchylić rąbka tajemnicy dotyczącego naszych przyszłych losów. Pomogą również w podjęciu decyzji sugerując jak może zmienić się nasze życie, gdy wybierzemy jedną z dróg, jakie proponuje nam los. Niejednokrotnie jedna dobra rada wróżki potrafi wnieść w życie człowieka dużo ukojenia i spokoju, a także zmienić je na lepsze.

Dla przykładu powiem, że miałam klientkę, która romansowała z żonatym mężczyzną. Cierpiała z tego powodu bardzo, bo nigdy nie była pewna, czy do niej zadzwoni, przyjedzie, czy tez chwilowo o niej "zapomni". Powiedziałam jej, że nic z tego nie będzie, ale widzę koło niej innego pana, z którym zacznie budować trwały i prawidłowo funkcjonujący związek. Uspokoiłam ją informacją, ze nie będzie sama, bo ona w tamtym momencie życia czuła się na tyle samotna, że każdy milszy gest od kochanka traktowała jak pełnie szczęścia, a chwilowe milczenie z jego strony było dla niej katorgą nie do zniesienia. Po kilku miesiącach zatelefonowała z radosna informacją, ze wróżba się wypełniła. Innym razem zatelefonowała do mnie kobieta, która pracowała w jednej firmie, ale otrzymała propozycje pracy u konkurencji za wyższa pensję. Nie wiedziała co robić. Jednoznacznie odparłam, że powinna zostać w obecnej pracy, bo tam ja zwolnią. Posłuchała mnie. Za jakiś czas dowiedziałam sie od niej, ze tamta firma poniosła straty, w wyniku których pozwalniano trochę ludzi. Uważam, ze korzystanie z pomocy kart Tarota, run, wahadełka czy numerologii nie jest niczym negatywnym, wręcz przeciwnie bardzo pomaga nam w zmaganiu z codziennymi dylematami. Nie jest tez żadnym wstydem przyznawanie się do tego, że korzysta się z porad wróżek. Wiele znanych medialnych osób korzysta z porad wróżki i jest to postrzegane jako taki osobisty doradca, terapeuta, ktoś kogo trzeba mieć by na bieżąco weryfikować swoje działania.

Artykuł przygotowała Wróżka Inez

 

© 2013-2020 by SN2.EU