poniedziałek, 19 marzec 2012 14:48

Czy umarli nie kłamią?

W Polsce koroner to słowo używane od niedawna i wciąż nie dla wszystkich zrozumiałe. Za tą enigmatyczną nazwą zaczerpniętą z dialektu anglo-normandzkiego (corouner) ukrywa się lekarz medycyny sądowej.  Jego praca polega na stwierdzaniu zgonów pacjentów.

Zadaniem koronerów jest uzupełnienie pracy tradycyjnych służb medycznych, ale także zapobieganie ewentualnym nieprawidłowościom czy przestępstwom,  takim jak handel zwłokami.

Wiedza na temat specyfiki tego zawodu najczęściej czerpana jest z kryminalnych seriali i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dokumentalny program „Umarli nie kłamią” ujawnia tajniki pracy lekarzy medycyny sądowej. Oprócz medyków, w serialu występują też oficerowie śledczy oraz pracownicy laboratorium.

Wspólnie odkrywają medyczne przyczyny zgonu i próbują rozwikłać kryminalne zagadki. Ta premierowa seria pozwala widzom poznać tę część systemu sądowego, o której rzadko się mówi. Przedstawia wnikliwie cały proces śledczy od przeprowadzenia badań na miejscu zbrodni, poprzez sekcję zwłok aż do ostatecznego ustalenia przyczyny śmierci.

„Umarli nie kłamią” od 24 marca 2012, w soboty i niedziele o godz. 21:00 na kanale Zone Reality.

© 2013-2020 by SN2.EU