czwartek, 28 maj 2020 13:38

Okna plastikowe - co wpływa na ich ceny?

Cena okna plastkowego Cena okna plastkowego

Wymiana okien to dość duży wydatek. Na szczęście można znaleźć niezbyt drogie modele, których jakość jest wystarczająco dobra. Okna plastikowe uchodzą za najtańsze, jednak ich cena jest dość zróżnicowana. Za nieprzeciętne parametry izolacyjne i nowoczesny, stylowy design trzeba zapłacić jednak trochę więcej...

 

Zalety okien plastikowych

Warto wiedzieć, czym wyróżnia się ten typ okien. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że okna z PVC są bardzo wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szczelne. Ponadto nie sprawiają problemów podczas czyszczenia - nie szkodzą im środki chemiczne stosowane do usuwania zabrudzeń. Nie wymagają też szczególnej konserwacji. Aby być w pełni zadowolonym z wybranego modelu, trzeba jednak przekonać się, czy jego jakość spełnia nasze oczekiwania. Niewątpliwie istotna jest też cena okna plastikowego, które nas interesuje.

Od czego uzależniona jest cena okna z PVC?

Im więcej okno ma komór profili okiennych, tym lepsze są jego parametry izolacyjne. Powszechne są już okna z pięcioma, a nawet siedmioma komorami. Takie modele wyróżniają się dźwiękoszczelnością, wodoszczelnością i pozwalają oszczędzić więcej energii w mieszkaniu. Oczywiście te właściwości uzależnione są także od klasy profili a także zastosowanych okuć. Warto pamiętać, że profile klasy A mają najgrubsze ścianki i najszersze komory wewnętrzne. Specjalna budowa profili okiennych przyczynia się także do odporności na silne uderzenia wiatru. Przykłady wysokiej klasy okien z dużą ilością komór można znaleźć w ofercie sklepu Noweokna.pl. Cena okna plastikowego dostępnego na https://noweokna.pl/ uzależniona jest jednak także od innych czynników niż te, o których napisaliśmy powyżej.

Co jeszcze wpływa na koszt okien plastikowych?

Na cenę okien plastikowych składa się także kilka dodatkowych czynników. Wybierając okna, trzeba określić, czy są one zlicowane, półzlicowane, czy niezlicowane (zwykłe). Okna zlicowane lub półzlicowane są droższe niż zwykłe, choć tak naprawdę przyczyniają się do zaoszczędzenia wydatków na ogrzewanie - mają lepsze parametry izolacyjne i są stosowane w budownictwie pasywnym.

Cennik okien plastikowych jest zróżnicowany również dlatego, że mamy do wyboru modele dwuszybowe lub trzyszybowe. Drugie z wymienionych okien są cichsze i cieplejsze i zapewniają większą izolację akustyczną. Ich cena może być o kilkanaście procent wyższa od okien dwuszybowych. Nie można też pominąć takich kwestii jak otwieranie okna. Okna przesuwne są droższe od uchylnych, ale czasem są po prostu najlepszą opcją.

Należy też tu wymienić elementy w ramach wyposażenia dodatkowego, czyli na przykład okucia antywyważeniowe czy sterowanie stopnia uchyłu klamką. Co istotne, na cennik okien plastikowych ma wpływ także ich kolor. Najpopularniejsze są okna białe, ale chcąc zamówić model w innym kolorze, trzeba się liczyć z tym, że zapłaci się za niego trochę więcej. Kolorowe okleiny to coś specjalnego dla wymagających estetów.

Jak widać, na cenę okien z PVC składa się wiele czynników, jednak jest to uzasadnione.

Wyświetlony 68 razy

Media

© 2013-2019 by SN2.EU