piątek, marzec 29, 2024
Wydrukuj tę stronę
środa, 09 czerwiec 2010 22:20

Kiedy włosy zaczynają wypdać?

Wpadanie niewielkiej ilości włosów jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Włosy posiadają trzy fazy życia, które kończą się ich martwicą i wypadnięciem. Dziennie możemy stracić do 100 włosów bez uszczerbku wizualnego.
W okresie karmienia piersią czy tuż po porodzie ze względu na zmiany hormonalne włosy wypadają intensywniej, ale jest to zupełnie normalne zjawisko, które samoistnie ustępuje. Jeśli jednak wypadanie włosów utrzymuje się znacznie dłużej, należy ten fakt skonsultować z lekarzem.
Stale postępujące wypadanie włosów najczęściej uwidacznia się u mężczyzn. Może to doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Kiedyś problem ten dotyczył tylko mężczyzn ale od jakiegoś czasu obserwowany jest również i u kobiet. Plackowate wypadanie włosów nie zostało do końca zbadane wiadomo tylko, że pewne sytuacje uprawdopodobniają możliwość  jego wystąpienia. Stres, przewlekłe choroby, silne migreny czy zatrucia organizmu w dużej mierze mają wpływ na wystąpienie łysienia.
Wypadanie włosów typu łojotokowego występowało kiedyś wyłącznie u mężczyzn, dziś jest coraz częściej spotykane również u kobiet. Przyczyną tego są zmiany hormonalne lub niedoczynności przysadki mózgowej, tarczycy lub nadnerczy. Główną przyczyną bywa tłusty łupież i na nim w pierwszej kolejności skupia się leczenie. Hamowanie nadprodukcji łoju uzyskuje się poprzez mycie głowy letnią wodą. Mycie powinno być częste, nawet codzienne. Warto stosować do płukania zakwaszacie w postaci soku z cytryny. Przy takim łysieniu nie należy stosować żadnych zabiegów stylizacyjnych.
Duży wpływ na łysienie ma również zła dieta. Zła gospodarka cukrowa w organizmie nie ma bezpośredniego wpływu na łysienia ale za to mocno wpływa na wydzielanie poszczególnych hormonów, które mogą powodować łysienie.
Anagenowe wypadanie włosów zdarza się często przy chemioterapii. Rozpoczęcie terapii chemicznej powoduje utratę 90% włosów będących w fazie anagenowej czyli fazie wzrostu.
Leczenie łysienia powinno odbywać się indywidualnie i być odpowiednio dopasowane do konkretnego przypadku. Czasem za pomocą substytutów diety, preparatów witaminowych o zwiększonej zawartości witamin A, Bl, B2, B6. Leczenie miejscowe przy łysieniu plackowatym polega na wcieraniu w skórę głowy specjalnych preparatów pobudzających cebulki włosowe do życia. Nie ma podziału na leki dla mężczyzn i kobiet. Wiele preparatów jest pomocnych zarówno dla panów, jak i dla pań, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że nie przynoszą one stałego, skutecznego odrostu włosów. Poza takimi preparatami farmakologicznymi wiele ziół i naturalnych substancji ma bardzo dobry wpływ na stan naszego ducha i zdrowia.
Skuteczność tych alternatywnych, pierwotnych metod została potwierdzona wieloletnimi badaniami i opisana w ogromnej ilości publikacji. Stosowanie medycyny naturalnej w walce z łysieniem pozostawia mniejsze spustoszenie w organizmie i ma naprawdę często zbawienne działanie. Warto zatem za pomocą naturalnej medycyny rozpocząć walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, szczególnie wtedy kiedy jest to etap początkowy, później bowiem może to nie przynieść już żadnych efektów...
Jeśli stajemy przed faktem, iż leczenie naturalne nie przynosi skutków, warto rozejrzeć się na rynku kosmetycznym za preparatami zagęszczającymi. Dostępne na rynku preparaty zawierają w swoim składzie mikrowłókna, które w błyskawiczny sposób zagęszczają nasze włosy. Po zastosowaniu kosmetyku mikrowłókna keratynowe doczepiają się do nawierzchni włosa, powodując optyczny efekt ich zagęszczenia. Włosy stają się grubsze i zdrowsze w wyglądzie. Niestety, jest to zjawisko tymczasowe, gdyż pasemka po zaprzestaniu stosowania tych drogich preparatów, ponownie zaczynają nadmiernie wypadać.
Współczesna kosmetologia posiada również idealne odżywki i szampony pozwalające na pobudzenie cebulek włosowych, dożywienie naturalnych włosów i ponowne cieszenie się swoimi naturalnymi włosami.
Innym sposobem na zagęszczenie włosów jest metoda clip in hair. Niestety nie jest polecana osobom, które borykają się z wypadaniem włosów. Polega bowiem na doczepianiu pasm włosów sztucznych do pasemek włosów naturalnych. Ponieważ pasemka mocuje się za pomocą specjalnych klipsów osoby, które mają problem wypadających włosów mogłyby dodatkowo obciążyć mieszki włosowe. Istnieją różne metody doczepiania pasemek sztucznych włosów. Poza wyżej opisaną jest jeszcze metoda doklejania za pomocą keratyny.
Zagęszczanie tymi metodami jest szeroko dostępne w zakładach fryzjerskich i niestety krótkotrwałe. Wbrew powszechnym opiniom te metody polecane są osobom o bardzo dobrej strukturze włosa. Nie dotkniętych żadnymi przypadłościami zdrowotnymi. Metody te potrafią uszkadzać włosy i powodować ich wypadanie. Metody doczepiania wymagają również specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych utrudniają higienę i dodatkowo powodują niepotrzebną utratę zdrowych włosów.
Sposobem na zakrycie łysienia może być również peruka. Warto jednak pamiętać, że peruki powodują mocne pocenie się skóry głowy co przy łojotokowym wypadaniu włosów może dodatkowo zwiększyć łysienie.
Jeszcze do niedawna największym osiągnięciem medycyny w walce z łysieniem był chirurgiczny przeszczep włosów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą specjalnej wiertarki wycina się dziurki w miejscach skóry pozbawionej włosów, a następnie dokonuje się tam implantacji maleńkich przeszczepów "tzw. mikrograftów", które zawierają 1-2 korzenie włosowe. Niestety, jest to metoda mocno inwazyjna, powodująca spore zniszczenia w organizmie. Z tego też względu sporo osób decyduje się na zagęszczenie włosów za pomocą metody Micro Derme. Polega ona na odpowiednim, bardzo precyzyjnym, ręcznym wszczepianiu pojedynczych nowych włosów do cienkiej jak pergamin mikroskóry, która pod wpływem temperatury ciała zespala się ze skórą głowy, dzięki zastosowaniu hypoalergicznych termoplastycznych elementów. Mikroskóra jest tworzywem przepuszczalnym pozwalającym na swobodne oddychanie skórze głowy. Dzięki tej metodzie efekt zagęszczenia jest imponujący i to bez konieczności użycia skalpela!


www.handsomemen.pl