środa, 31 maj 2017 17:58

Metody wypełniania luk w jamie ustnej

Nastały czasy, kiedy ludzie bardzo mocno przywiązują wagę do swojego wyglądu. Kobiety korzystają z zabiegów medycyny estetyczne, a panowie korzystają coraz częściej z usług kosmetyczek.

 

Świat zmierza do przodu, a każdego dnia, stawia przed ludźmi nowe wyzwania. Uśmiech to zwierciadło duszy, jednak duża część społeczeństwa nie przywiązuje wagi do jego jakości. Warto przyjrzeć się bliżej metodom uzupełniania luk w zębach, coraz częściej zauważalnych już u małych dzieci.

W przypadku małych dzieci delikatne luki nie są groźne, ponieważ kości i szczęka nie są jeszcze do końca ukształtowane. Zęby mleczne są o wiele mniejsze niż zęby stałe. Rodzice dzieci bardzo mocno przywiązują wagę, do tego, aby nie spożywały one zbyt dużej ilości słodyczy, które przyczyniają się do powstawania próchnicy. Lakowanie zębów staje się już rutyną w polskich szkołach. 

Aparaty ortodontyczne

Stosowanie implantów zębowych zaleca się już od najmłodszych lat. Niestety zęby mają tendencję do zmiany swojego położenia. Zakładaniem aparatów ortodontycznych zajmuje się lekarz ortodonta. To on po pierwszej konsultacji wykonuje dokładny odlew szczęki i dobiera rozmiar najlepszy do stanu uzębienia. Na zębach umieszczane są specjalne zamki, które z czasem trzeba dokręcać, aby stwarzać w jamie ustnej opór, który prostuje zęby. Warunkiem koniecznym do założenia aparatu jest brak próchnicy. Zdarza się, że lekarz sugeruje usunięcie niektórych zębów, jeżeli nie mieszczą się one w łuku. Wszystko zależy od oceny doktora. 

Korony zębowe

To specjalne nakładki, które stosowane są zarówno na zdrową podstawę zęba, uprzednio zeszlifowaną, jak i na wkład koronowo-korzeniowy, który pełni rolę podstawy zęba. Jest to specjalne tworzywo umieszczone w zdrowym korzeniu pacjenta. Metoda ta jest o wiele tańsza od implantów zębowych, jednak warunkiem koniecznym ich założenia jest zdrowy korzeń zęba, w innym przypadku cała konstrukcja runie. Korony zębowe możemy rozróżnić na kompozytowe i porcelanowe, które zalewane są specjalna mieszanka cementu stomatologicznego. Pacjenci mogą cieszyć się zdrowym i pięknym zębem kilkanaście lat. Kiedy zacznie on zmieniać kolor, konieczna jest wymiana jej zewnętrznej części, konstrukcja pozostaje bez mian. To doskonały pomysł na uzupełnienie luki w jamie ustnej. Tańszą alternatywą są licówki.

© 2013-2020 by SN2.EU