czwartek, 03 marzec 2016 10:32

Postaw na lek o wysokiej przyswajalności!

Duży wybór preparatów magnezowych na rynku rodzi w głowie konsumenta wiele pytań. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu? Który preparat jest skuteczny a jednocześnie bezpieczny? Co to jest bioretencja? Odpowiedzi na próżno szukać w przekazach reklamowych, które tworzą chaos komunikacyjny – inny magnez dla pijących kawę, inny dla osób zmęczonych itp., Niełatwy wybór, prawda? Zatem jak dokonać racjonalnego wyboru?

Kupując preparat magnezowy należy zwrócić uwagę na 3 najistotniejsze kwestie:

 

-Postaw na lek, a nie suplement!

W aptece znajdziemy całą gamę preparatów magnezowych, zarejestrowanych jako leki bądź suplementy diety. Jaka jest pomiędzy nimi różnica, które z nich są skuteczniejsze? „Produkt leczniczy spełnia restrykcyjne wymagania, ponieważ przed wprowadzeniem do obrotu musi przejść szczegółowy proces rejestracyjny. Konieczne są badania kliniczne potwierdzające skuteczność leków, co nie jest wymagane dla suplementów diety. W przypadku suplementów diety nie obowiązuje kontrola jakościowa produktu i dlatego nie można mieć pewności, co do skuteczności czy bezpieczeństwa danego produktu”. Dlatego też, przy wyborze preparatu warto dokonać świadomego wyboru! Zdecydowanie postaw na lek! Lekiem OTC o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie działania jest Magvit B6.

-Wysoka przyswajalność!

Magnez jest pierwiastkiem, który wchłania się bardzo trudno, dlatego warto wiedzieć, co decyduje o jego przyswajalności. Pierwszą kwestią jest połączenie magnezu z witaminą B6, która znacznie zwiększa i ułatwia jego wchłanianie. Kolejnym istotnym warunkiem jest zawartość jonów magnezu w jednej tabletce. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy producent podaje na opakowaniu zawartość magnezu w postaci jonu czy soli. Ostatnią, najważniejszą rzeczą jest związek magnezu, który w większości determinuje jego wchłanianie. W tabletkach magnez występuje w postaci soli nieorganicznych i organicznych. „Magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych (np. mleczan) niż z nieorganicznych (np. chlorek,

tlenek)”.

Magvit B6 zawiera dwie substancje czynne: mleczan magnezu (sól organiczną o wysokiej przyswajalności) i pirydoksynę (wit. B₆), która zwiększa efektywność wchłaniania magnezu do krwi blisko o 40%. Połączenie magnezu z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

-Postać dojelitowa!

Równie istotne jest też miejsce wchłaniania jonów magnezu. Magvit B6 to jedyny w Polsce magnez organiczny w postaci tabletek dojelitowych. Uwalnia magnez w jelicie cienkim, miejscu gdzie jego wchłanianie jest największe. „Tabletki dojelitowe Magvit B6, są powleczone specjalną otoczką, która chroni ich zawartość, uniemożliwiając jej rozpuszczanie w soku żołądkowym. Otoczka rozpuszcza się dopiero w soku jelitowym - magnez uwalniany jest w jelicie cienkim, gdzie jego wchłanianie jest największe. Postać tabletki dojelitowej ma znaczenie także dla osób cierpiących na chorobę żołądka, gdyż nie naraża ich na dolegliwości żołądkowe podczas zażywania preparatu”.

Bez magnezu, czyli tak zwanego pierwiastka życia, nie możemy normalnie funkcjonować. Każdego dnia w naszym ciele zachodzi około 300 procesów biochemicznych, z czego blisko połowa odbywa się przy jego udziale. Warto go zażywać, gdy jesteśmy przemęczeni i osłabieni. Jednak przy wyborze odpowiedniego preparatu nie sugerujmy się reklamą, tylko przeanalizujmy skład i etykiety. Na pewno wyjdzie to nam na zdrowie!

 

 Magvit B6

© 2013-2020 by SN2.EU