czwartek, 01 sierpień 2013 20:14

Czym są kołdry antyalergiczne?

Nie wszystkie są takie same. Niektóre swoje właściwości zawdzięczają właściwościom wypełnienia, inne – powłoce. A jeszcze inne kołdry antyalergiczne można po prostu prać w wysokich temperaturach. kołdra antybakteryjnaWysokie temperatury zabijają drobnoustroje. Eliminują w ten sposób szkodliwe środowisko, z którego pochodzą alergeny.
Gdyby więc była taka możliwość, można by pozbyć się ich piorąc wszystko w bardzo wysokiej temperaturze. Problem w tym, że zwykłe materiały źle na taką temperaturę reagują. Dlatego potrzebne są rozwiązania specjalne. Najprostsze kołdry antyalergiczne wykorzystują te właściwości i umożliwiają takie pranie. Dzięki temu, raz na jakiś czas, można pozbyć się alergenów i stworzyć sobie środowisko bardziej przyjazne.

Tyle, że ta najprostsza metoda nie gwarantuje sukcesu. Dlatego stworzono także takie kołdry antyalergiczne, które eliminują alergeny przez cały czas użytkowania. Jak? Za pośrednictwem specjalnych materiałów, z których wykonano poszwę kołdry.

Takie materiały posiadają min. zdolność absorpcji nieprzyjemnych zapachów oraz zapobiegania rozwojowi mikroorganizmów, do których zaliczają się roztocza, grzyby czy pleśni. Dodatkowo niektóre tkaniny nasączone są specyficznym zapachem, który ma uprzyjemnić odpoczynek.

Inną metodą zapobiegania rozwojowi alergenów w pościeli jest wypełnianie jej specjalną pianką, która ma działanie antyalergiczne. Zwykle są to środki antybakteryjne, które likwidują przyczyny rozwoju roztoczy czy pleśni. Niektóre kołdry antyalergiczne posiadają też aktywne składniki, które hamują rozwój bakterii, a także niszczy grzyby.

Taka pościel ma też jeszcze jedną zaletę. Dzięki rozbiciu łańcucha pokarmowego wytępione zostają mikroskopijne pajęczaki. Dzieje się tak ze względu na to, że ich pożywieniem są pleśnie zbierające się na resztkach ludzkiego naskórka. Brak pleśni oznacza brak innych mikroorganizmów wywołujących alergię.

Czy takie kołdry mogą pomóc alergikom? Raczej nie. Mogą złagodzić objawy alergii, ale nie zlikwidują ich przyczyn. Co oznacza, że zastąpić leczenia nie mają szansy. joyofcomunism http://artykuly.com.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU