środa, 21 marzec 2018 10:45

W czym pomoże Ci zbiornik z wężownicą?

Zbiornik z wężownicą, czyli inaczej zbiornik buforowy to dowód na to, że proste rozwiązania często są najlepsze. Urządzenie, które akumuluje nadmiar wyprodukowanej energii sprawdzi się przy każdym rodzaju instalacji grzewczej – może współpracować zarówno z ekologicznymi źródłami ciepła, kotłami na paliwo stałe czy kominkami z płaszczem wodnym. Co zyskasz kupując zbiornik z wężownicą do swojego domu?

Zbiornik z wężownicą – zasada działania

Zbiornik z wężownicą to proste urządzenie akumulujące wytworzoną energię cieplną. Działa bezobsługowo – nie wymaga manualnego załączania przez domowników. Sam przekazuje energię od źródeł do odbiorników ciepła, takich jak grzejniki czy ogrzewanie podłogowe. Ważna jest jego dobra izolacja termiczna, przez co urządzenie może przechowywać energię do kilkunastu godzin z niewielkimi stratami. Zbiornik, nazywany czasem zasobnikiem z wężownicą może też samodzielnie ogrzewać wodę użytkową. Współpracuje z technologią przepływowego ogrzewania wody, przez co zapewnia ciepłą wodę zaraz po odkręceniu kranu.

Czyste spalanie

Jedną z największych zalet, na którą zwracają uwagę użytkownicy zbiorników z wężownicą, jest efektywne spalanie, bez względu na rodzaj urządzenia grzewczego. Aby kocioł lub kominek mógł osiągać maksymalną sprawność, musi działać z pełną mocą, a to bez zbiornika buforowego oznacza spalanie w bardzo wysokich temperaturach.

Natomiast użytkownicy najczęściej nie dopuszczają do tego, by temperatura w kotle przekraczała 50-60°C, by nie dopuścić do zagotowania się wody. Tym sposobem utrzymują optymalną temperaturę w pomieszczeniach, ale doprowadzają też do marnowania nawet połowy opału, który w postaci substancji smolistych osadza się w przewodzie kominowym. Z kolei zbiornik z wężownicą, akumulując nadwyżki energii, pozwala na spalanie w wyższych temperaturach.

Rzadkie wizyty w kotłowni

Akumulowanie nadwyżek energii to też sposób na wygodne ogrzewanie. Zbiornik z wężownicą, dzięki dobrej termoizolacji, gwarantuje domownikom ogromną wygodę. Dbanie o to, by w kotle lub kominku opał był uzupełniany regularnie co kilka godzin przestaje być problemem. Urządzenie odbiera na bieżąco energię od urządzeń grzewczych, ale przekazuje ją do odbiorników ciepła dopiero wtedy, gdy jest potrzebna. Wystarczy, że rano uzupełnisz opał, by wieczorem wrócić do ciepłego domu.

Oszczędność

Oszczędzać dzięki zbiornikowi z wężownicą możesz na kilka sposobów. Jeśli korzystasz z energii elektrycznej i opłacalne jest dla Ciebie ogrzewanie w trakcie nocnej taryfy, urządzenie przechowa dla Ciebie nawet kilkaset litrów ciepłej wody, którą będziesz mógł wykorzystać w trakcie dnia. W podobny sposób zadziała połączenie urządzenia z panelami słonecznymi. Energia wytworzona przez nie w słoneczny dzień może być wykorzystana do ogrzewania domu w nocy.


Zbiornik z wężownicą rozwiązuje wiele uciążliwych problemów związanych z ogrzewaniem w domu. Wyrównuje temperaturę, magazynuje nadwyżki ciepła, nie dopuszcza do zagrzania się wody w kotle. Więcej zalet tych urządzeń znajdziesz na stronie ich producenta: http://www.noel.pl/innowacyjnosc-75.html wykonującego zbiorniki szyte na miarę – dopasowane do wymiarów kotłowni i zapotrzebowania domowników.

© 2013-2020 by SN2.EU