czwartek, 25 luty 2016 15:20

Rodzaje etui i pokrowców na smartfona – co wybrać?

Niezniszczalne telefony z klawiaturą numeryczną dawno odeszły do lamusa. Z jednej strony szkoda – ich możliwości były ograniczone, jednak wytrzymałość obudowy i żywotność baterii to cechy, których nie powstydziłby się żaden producent dzisiejszym smartfonów.

Upadek z wysokości? Nic straszego. Brak ładowarki na weekendowym wyjeździe? Telefon wytrzyma spokojnie do niedzielnego wieczora. Teraz jest nieco „trudniej”, a to trudniej przejawia się w tym, że smartfony z wyższej półki kosztują niemało, a ich trwałość ze względu na budowę jest zdecydowanie mniejsza. Producenci tego nie zalecają, ale my proponujemy razem ze smartfonem, kupić etui, które go ochroni. Jakie wybrać? Na rynku jest wiele propozycji, prześledźmy je.

Jak wybrać etui do smartfona z wyższej półki, np. iPhone’a?

Wszystko zależy od tego, do kogo należy smartfon. Inne etui będzie pasowało do bzinesmena, inne do kobiety, a inne spodoba się nastolatkowi. W pierwszej kolejności właśnie pod tym kątem powinno się analizować, które etui będzie najlepsze. Te „poważniejsze” mają raczej stonowane kolory, bez dodatkowych nadruków czy wzorów. Te mniej poważne, będą bardziej kolorowe, często z jakimiś motywami. Konkretne propozycje znajdziesz tutaj, tymczasem zapraszamy do przeglądu typów etui.

Futerał typu „wsuwka”
Futerał, który należy do kategorii tych „poważniejszych”. Może być wykonany ze skóry lub materiału skóropodobnego. Ochroni telefon przed zarysowaniami i zamortyzuje upadek. Doskonale będzie nadał się dla kogoś, kto korzysta ze smartfona umiarkowanie. Aby skorzystać z telefonu trzeba go z niego wyjąć – dla intensywnie korzystających może być to uciążliwe.

Etui typu hardcase

Dobre, uniwersalne rozwiązanie dla każdego, komu zależy przede wszystkim na ochronie tylnej części obudowy smartfona. To etui zakłada się właśnie w to miejsce, dzięki temu tworzy się druga obudowa. Polecamy je osobom, których smartfony nie mają wymiennych obudów. W zestawie z hardcase powinniśmy mieć również ochronę na ekran, np. w postaci hartowanego szkła.

Nakładka skin/sticker

Podobnie, jak w przypadku hardcase, ta obudowa chroni tylną część smartfona. Z tą tylko różnicą, że nie nakłada się drugiej, a przykleja dodatkową warstwę ochrony, np. ze skóry ekologicznej. Łatwo taką nakładę usunąć, bez pozostawiania śladów po kleju. Polecamy zwłaszcza osobom, które lubią zmieniać wygląd swojego smartfona – producenci oferują wiele wzorów i kolorów nakładek.

Etui z klapką
Rozwiązanie dla osób, które chcą chronić smartfona, przy jednoczesnym sprawdzaniu jego stanu, np. godziny, powiadomień. Z przodu etui jest wycięcie na przezroczysty ekranik, dzięki czemu nie trzeba otwierać go, aby mieć wszystko pod kontrolą. Po otwarciu przedniej klapki, telefon automatycznie się odblokowuje. Etui świetnie sprawdzi się w przypadku smartfona biznesowego, jak i dla każdego innego, którego właściciel często z niego korzysta.

Etui – dlaczego warto?

Najważniejszym argumentem jest bezpieczeństwo smartfona. Etui ochroni telefon przed zarysowaniami ekranu czy też obudowy, dodatkowo zminimalizuje ryzyko zniszczenia np. przy upadku z wysokości, czy podczas innych uszkodzeń mechanicznych. Koszt naprawy smartfona to często nie kilkanaście, czy kilkadziesiąt, ale kilkaset złotych. W porównaniu z etui, które kosztuje kilkadziesiąt, potencjalny wydatek jest ogromny. Etui pozwala też na personalizację smartfona – wybór jest ogromny, od kolorów, przez motywy zwierzęce, z filmów, kreskówek. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie własnego nadruku, co pozwala na jeszcze mocniejsze podkreślenie stylu.

© 2013-2020 by SN2.EU