poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:35

Akcesoria i galanteria skórzana - must have każdego mężczyzny

Popkultura chętnie wraca dziś do okresu międzywojnia. W teledyskach muzycznych, filmach i serialach sięga się po wzorce z lat trzydziestych ubiegłego wieku. W oczy rzuca się przede wszystkim model ówczesnego mężczyzny – eleganta, dbającego o każdy detal, biorącego sobie za punkt honoru szyk o każdej porze dnia. Historia zamyka swą modową klamrę, gdyż wraca się powoli do tamtych lat.

 Nie bez znaczenia jest więc dobór skarpet, koloru oraz fasonu krawata, spinek koszulowych, okularów przeciwsłonecznych, wreszcie szala czy beretu zimowego. Uchylmy rąbka intymnej tajemnicy każdego eleganckiego mężczyzny, zaglądając mu do szuflad garderoby.

W pierwszej szufladzie, zaraz obok kolorystycznie dobranych par skarpet znajdujemy pozycję, przy której warto zatrzymać się na dłużej. Jest to zwinięty skórzany pasek do spodni. Mamy do wyboru gładki i błyszczący, w kolorze czarnym, o srebrnej, minimalistycznej klamrze, brązowy, z grubej, matowej skóry, na której wytłoczone są ciekawe wzory, oraz pasek parciany w kolorach marynarskich, niebieskim i białym. Już wiemy, że bez względu na to czy zakładamy dziś krótkie spodnie, jeansy czy garnitur, nie musimy się obawiać o to, że zostaniemy bez odpowiednio pasującego, męskiego paska do spodni. Poniżej błyszczą sprzączki szelek. Każdy szanujący wiele opcji do wyboru mężczyzna musi zaopatrzyć się w co najmniej jedną taką parę.

 

Galanteria skórzana, niezmiennie jak ulał pasuje do eleganckiego mężczyzny

Otwierając drugą, płytszą szufladę przedzieloną kilkoma przegródkami jawi nam się prawdziwa skarbnica męskich dodatków. Patrząc od góry dwie muszki, dobra alternatywa dla krawata, jedna grafitowa, wyjściowa, druga w finezyjny wzór z gęstym, czerwonym prążkiem, zdecydowanie bardziej klubowa. Sąsiadują im poszetki, biała karbowana, błękitna, połyskliwa oraz bladoczerwona. Takie trio daje możliwości dopasowania ich do niemal każdej konfiguracji dodatków oraz do charakteru i okoliczności, w jakich przywdziewamy marynarkę.

W niższej przegrodzie dumnie prezentują się zapakowane w plastikowe pudełeczka spinki do mankietów. Jest to rodzaj męskiej biżuterii i dobrze jest mieć co najmniej dwa rodzaje: pierwsze minimalistyczne, funkcjonalne, na okazje skromniejsze, a drugie nieco bardziej ekstrawaganckie, aby towarzyszyły nam w chwilach zabawy i świętowania, na przykład w trakcie karnawału. Szufladę dopełniają świeżo wyprane i wyprasowane chusteczki. Bawełniana, czasem nawet perfumowana, jest wiernym towarzyszem w kieszeni każdego dżentelmena, nie tylko z czarnobiałych klisz.

 

Mały wąski portfel Brodrene (https://gentle-man.pl/) - galanteria skórzana w najlepszym wydaniu.

Ostatnia szuflada jest głęboka. Może i nie panuje tutaj taka sama harmonia jak w dwóch pozostałych, ale z całą pewnością kochamy ją za funkcjonalność. Mamy tutaj kilka past do butów w sztyfcie, wygodnych i szybkich kiedy chodzi o konserwacje naszego skórzanego obuwia. W czarnym pokrowcu leży również składany parasol, nasz częsty przyjaciel podczas jesiennych spacerów. Na wypadek podróży służbowej lub wyjazdu urlopowego mamy tutaj naszykowaną męską kosmetyczkę z delikatnej, brunatnej skóry. Obok niej, już nieco mniej majestatyczna, lecz równie przydatna spoczywa nerka w kolorze czarnym, posiadająca kilka kieszonek. Jest nieoceniona podczas uprawiania sportów lub weekendowych wycieczek.

 

Wypielęgnowana galanteria skórzana to często wizytówka Gentelmana

Zachęcamy, abyś i Ty uzbroił swoją szufladę w te męskie dodatki i dołączył do grona facetów z klasą!

© 2013-2020 by SN2.EU