niedziela, 06 wrzesień 2015 17:23

Kogo warto obserwować, czyli subiektywny ranking blogerów modowych

Sieć z dnia na dzień zalewana jest nowymi blogami i zdjęciami ludzi, którzy myślą, że znają się na modzie. I chociaż w dużej mierze mocno mijają się oni z prawdą, wielu z nich bardzo poważnie podchodzi do tematu, zapewniając swoim czytelnikom wiarygodne i interesujące informacje ze świata mody i branży odzieżowej.

Jak zatem oddzielić blogi, które warto znać i obserwować, od tych, na które szkoda czasu? Redakcja zmierzyła się z tym problemem za Ciebie i przygotowała subiektywny ranking blogerów modowych, których warto obserwować. Zapraszamy!

Polscy blogerzy

Nasza rodzima blogosfera to dość hermetyczny świat, w którym nie tak łatwo się wybić. Na swoją obecną pozycję Maffashion, Charlize Mystery, Macademian Girl i Jessica Mercedes pracowały latami i może dlatego właśnie należy im się pewien szacunek. Jeśli więc chodzi o kobiety, to zdecydowanie one przodują w wielu rankingach i rzeczywiście, warto poświęcić im co nie co uwagi. Mężczyźni jednak, o ile nie planują zakupów ze swoją kobietą życia, powinni przed wyjściem do galerii handlowej zapoznać się z blogami Ekskluzywnego Menela, Mr. Vinatage’a i VANITAsa, który bardziej przypadnie do gustu fanom streetwearowego looku.

Blogerzy zagraniczni

W tej materii mamy pełne pole do popisu, bo dzieje się tu niesamowicie wiele. Zależy oczywiście czego docelowo szukamy i jaki styl odpowiada nam najbardziej, jednak wśród kobiecych blogów, na uwagę z całą pewnością zasługują: Le blog de Betty, Style Bubble, Lust for Life, Love Aesthetics, Sea of Shoes, Gary Pepper, Park & Cube, czy The Coveteur. W tak doborowym zestawieniu każda z pań na pewno znajdzie coś dla siebie i dzięki sieci powiązań między blogerkami, trafi na podobne im strony. Mężczyźni powinny zwrócić jednak uwagę na styl prezentowany na takich blogach jak: Bryan Boy, Adam Gallagher, Les Freres Joachim, Andreas Wijk czy Scoutsixteen. I chociaż nie są to wszystkie adresy pod które warto zaglądać, są one na pewno wskazówką do dalszych eksploracji.

Najlepsze streetwearowe looki

Chcesz dowiedzieć się, gdzie kupić na przykład taką kurtkę – http://theavenue.pl/pol_m_KATEGORIE_KURTKI-326.html? W tym doskonale pomogą Ci takie miejsca jak dwie strony, o których istnieniu wiedzieć musisz! Pierwszą z nich jest the Sartorialist - jeden z najpopularniejszych blogów modowych, założony przez Scotta Schumana. Jego autor postanowił fotografować najbardziej oryginalnych ludzi spotkanych na nowojorskich ulicach i wychodzi mu to doskonale. Blog cieszy się niesłabnącą popularnością, więc i Ty dołącz do grona jego fanów. Kolejnym miejscem jest Jack&Jill, a więc źródło inspiracji dla niejednego fashionisty. Na stronie znajdziesz oryginalne stylizacje ludzi przyłapanych na ulicy, relacje z pokazów i światowych fashion week’ów. 

© 2013-2020 by SN2.EU