czwartek, 01 marzec 2012 15:34

BONIEK, FIGO I VAN BASTEN KIBICUJĄ. A TY?

Potwierdzają się krążące od kilku tygodni plotki. Wkrótce Zbigniew „Zibi” Boniek, Luis Figo, Marco van Basten oraz Tyskie zaproszą całą Polskę na największy stadion świata. Każdy znajdzie na nim miejsce do kibicowania wraz ze swoimi przyjaciółmi. Bez względu na to, czy jest fanem futbolu z dużego czy z małego miasta, czy wylosował bilet, czy obejrzy mecze w telewizji.

1 marca legendy światowego futbolu, ale przede wszystkim przyjaciele: Boniek, Figo i van Basten po raz pierwszy spotykają się razem, aby zrealizować niezwykłe zadanie. Jego celem nie jest zdobycie jak największej liczby bramek, ale właśnie zaangażowanie polskich kibiców w ramach marcowej akcji „Chcemy kibicować!”. A to dopiero początek...

A Ty, będziesz kibicować?
Najbardziej pamiętamy te emocje, które przeżywamy wspólnie. Dlatego Zbigniew Boniek, Luis Figo i Marco van Basten będą „zarażać“ ideą wspólnego kibicowania całą Polskę. Już na początku marca, w najmniejszym polskim mieście – Wyśmierzycach – ekipy animatorów Tyskiego będą zbierać głosy poparcia pod ideą wspólnego kibicowania wśród mieszkańców wszystkich 908 polskich miast. Na stronie www.chcemykibicowac.pl każdy dorosły mieszkaniec naszego kraju będzie mógł zgłosić gotowość i chęć swojego miasta do wspólnego kibicowania a także śledzić ile miast zgłosiło już swój udział w akcji. Dodatkowo, akcja zbierania podpisów pod wspólnotową ideą kibicowania we wszystkich 908 miastach w Polsce będzie wsparta cyklem spotkań Największego Kibica w Polsce. Ta duża czterometrowa dmuchana postać odwiedzi na początek mieszkańców Wyśmierzyc, najmniejszego miasta Polski. Później Największy Kibic przemierzy kraj od morza do Tatr, wizytując m.in. Zakopane, Świnoujście, Olsztyn i Tychy. Relacje z podróży po kraju będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz profilu Facebook marki Tyskie.

Oni kibicują!
Marcel „Marco” van Basten to gwiazda holenderskiego futbolu, jeden z najskuteczniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników lat 80-tych i 90-tych, prawdziwa „maszyna” do zdobywania bramek, uhonorowany zaszczytnymi tytułami Najlepszego Piłkarza Europy, a także Świata. Jego świetlaną przyszłość przerwała kontuzja. To jednak nie przeszkodziło mu być aktywnym w świecie piłki nożnej. Dzisiaj jest szkoleniowcem jednej z holenderskich drużyn.

Luis Figo to zdobywca nie tylko Pucharu Mistrzów, Superpucharu Hiszpanii i Europy, Złotej Piłki i Tytułu Najlepszego Piłkarza Świata, ale także kobiecych serc – przystojny Portugalczyk słynie z najpiękniejszego uśmiechu, którym niezmiennie zjednuje sobie damską część widowni. Dziś na „piłkarskiej emeryturze” nie zapomniał o futbolu. Czynnie działa w powołanej przez siebie fundacji, która promuje sport wśród dzieci z najbiedniejszych rodzin. Jest też Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF’u. Żoną Figo jest piękna i znana szwedzka modelka Helen Svedin.

Zbigniewa „Zibiego” Bońka zna chyba każdy Polak. Legenda futbolu. Zawodnik, który pokazał, że Polacy również potrafią grać na światowym poziomie. Nazywany był „pięknością nocy”, ponieważ najlepsze swoje mecze rozgrywał przy sztucznym oświetleniu. Sam Pele wpisał go w 2004 na listę 100 najlepszych zawodników FIFA.
Spot z udziałem Figo, van Bastena i Bońka dostępny pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=XC1nFh2VOFE

Media

© 2013-2020 by SN2.EU