wtorek, 05 luty 2013 14:10

Antonio Banderas w nowej kampanii reklamowej ORBIT®

Dziś wystartowała globalna kampania reklamowa bezcukrowych gum do żucia Orbit® z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy filmowej Antonia Banderasa. Reklama „Zerwij z resztkami jedzenia” ukazuje Antonia Banderasa, obok animowanej kolekcji złośliwych postaci „jedzonek”, które w humorystyczny sposób wprowadzają temat zerwania. Orbit® to wiodąca marka bezcukrowych gum do żucia, której producentem jest firma Wrigley.
Emisja kampanii zaplanowana na 14 lutego 2013 (Walentynki) zachęca konsumentów do żucia bezcukrowych gum Orbit® po każdym posiłku, aby „zerwać” z resztkami jedzenia, które pozostają w ustach, w ten sposób utrzymując czyste i zdrowe zęby.

Co zobaczymy w spocie telewizyjnym?
W reklamie widzimy gwiazdę Shrek’a i Desperado w restauracji. Aktor właśnie kończy posiłek, kiedy zauważa, że w ustach pozostały mu resztki jedzenia po posiłku. Następnie na stole pojawia się animowany „gang jedzonek”, złożony z popularnych produktów spożywczych, między innymi pączka i babeczki.

Antonio Banderas robi wszystko, aby pozbyć się resztek jedzenia, pochyla się nad stołem i komentuje: „Słuchaj, obiad skończony i to, co nas łączy też skończone”. Zaniepokojony pączek stara się ratować swoją sytuację mówiąc: „Ty zrywasz ze mną?”. Wymiana zdań odwołuje się do stereotypowej, hollywoodzkiej sceny zerwania i trwa do momentu, w którym pewny siebie Antonio Banderas wyjmuje paczkę bezcukrowych gum do żucia Orbit® i dwie z nich wrzuca do ust. W tym momencie, animowany „gang jedzonek” zostaje zmieciony przez potężną siłę czyszczącą bezcukrowej gumy, co stanowi przypieczętowanie zerwania z pączkiem.

Zadowolony Banderas odchodzi od stołu z uśmiechem na twarzy, a lektor dodaje „Zerwij z resztkami jedzenia”. Na zakończenie spotu ukazuje się hasło „Dla czystych i zdrowych zębów: Jedz, pij, żuj Orbit®”.

„Animacja jest moją pasją, a granie obok animowanej postaci, w przeciwieństwie do podkładania głosu jednej z nich, było dla mnie czymś zupełnie nowym. Praca z „gangiem jedzonek” była bardzo zabawna. Mimo to musiałem się dużo bardziej koncentrować grając obok pączka, ponieważ łatwo mógł ukraść moją scenę. To było trochę stresujące” – powiedział Antonio Banderas.

Jarosław Kutelski – Dyrektor Działu ds. Korporacyjnych Polska, Węgry i Kraje Bałtyckie  w firmie Wrigley Poland, podkreśla: „W ramach kampanii „Jedz, pij, żuj Orbit®” chcieliśmy stworzyć coś naprawdę zabawnego, co odzwierciedlałoby związek naszego konsumenta z jedzeniem. Wszyscy kochamy jeść i pić, jednak w pewnym momencie po skończonym posiłku pozostają resztki jedzenia, których trudno jest się pozbyć. Antonio Banderas znakomicie wciela ten scenariusz w życie z pomocą swoich przyjaciół z „gangu jedzonek”. Naszym zamiarem było lekkie i angażujące podkreślenie zalet żucia bezcukrowych gum Orbit® po jedzeniu i piciu w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.”

Spot telewizyjny został opracowany przez agencję Energy BBDO, a media do kampanii zaplanował MediaCom Warszawa.
© 2013-2020 by SN2.EU