×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67.

Wydrukuj tę stronę
niedziela, 21 październik 2012 21:37

Skóra mężczyzn 30+

W odróżnieniu od skóry kobiet charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Po 30 roku życia na skórze widoczne są oznaki stresu i zmęczenia związane z aktywnym trybem życia i często nieprzespanymi nocami.

Nierzadko pojawia się również szary koloryt skóry i cienie pod oczami. Włókna skóry, których u mężczyzn jest więcej, są ułożone względem siebie prostopadle. Tworzą strukturę elastycznej
siatki zwiększając jej odporność na rozciąganie. Podskórna warstwa tłuszczowa jest mniejsza, lecz mocniej spojona ze skórą. Proces starzenia pojawia się później, jak w przypadku skóry tłustej kobiet, jednak zmarszczki mężczyzn są głębsze i silniej zarysowane.

Pielęgnacja
skóra męska po 30 roku życia potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia, usuwającej objawy zmęczenia, wzmacniającej naturalną barierę ochronną oraz łagodzącą podrażnienia i regenerującą mikrouszkodzenia powstające podczas golenia.

Oczyszczanie
najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania, są kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry. Głównie sprawdzają się żele z drobinkami ściernymi, które usuną zanieczyszczenia
i zrogowaciały naskórek lub w łagodniejszej postaci żele z micelami odpowiednie dla skór podrażnionych. pielęgnacja na dzień przede wszystkim ma długotrwale nawilżać, dodawać energii, wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry i chronić przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja na noc
powinna pobudzać procesy odnowy skóry podczas snu i intensywnie regenerować mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia i fotouszkodzenia powstałe w trakcie dziennego narażenia na UV.

Pielęgnacja pod oczy
dla dopełnienia pielęgnacji twarzy stosuj krem-żel pod oczy i na powieki. Powinien redukować oznaki zmęczenia i usuwać uczucie ciężkich powiek, przywracać witalność i świeżość spojrzeniu.

Pielęgnacja uzupełniająca
w sytuacjach „specjalnych” sięgnij po produkty uzupełniające jak balsam przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom. Gdy wybierasz się na sportową eskapadę w gronie znajomych osłoń swoją skórę kremem sportowym.

ps
jesteśmy przekonani, że intensywny tryb życia i natłok pracy musi być uzupełniony intensywnym odpoczynkiem. W trakcie którego można o siebie zadbać. Zdania w tej kwestii nie zmienimy nigdy.