wtorek, 22 maj 2018 12:14

Zadbaj o swoją pamięć!

Wraz z wiekiem pogarszają się nasze zdolności poznawcze, coraz gorzej także z naszą pamięcią – z tego względu powinniśmy dbać o nasz umysł, najlepiej za pomocą jak największej liczby różnorodnych metod. W tej walce mogą nas wspomóc różne ćwiczenia, testy, dieta, aktywność fizyczna i niektóre suplementy diety.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna

 

To dwa czynniki, o których często nie pamięta się, jeśli chodzi o sprawność umysłu. Dostarczanie organizmowi odpowiedniego pokarmu jest warunkiem niezbędnym, gdy chcemy zadbać o jak najlepszy stan naszej pamięci. Do artykułów spożywczych, które powinniśmy regularnie spożywać, zalicza się przede wszystkim zielone warzywa, orzechy i ryby – te produkty świetnie wpływają na pracę umysłu. Aktywność fizyczna z kolei pobudza krążenie i umożliwia dotlenienie organizmu, co jest równie istotne dla naszego mózgu.

Krzyżówki, zagadki logiczne

Każdy chociaż raz w swoim życiu rozwiązywał krzyżówkę, sudoku czy zagadkę logiczną, która wymagała od niego pełnego skupienia i koncentracji. Nie wszyscy preferują taki rodzaj rozrywki, ale dla własnego zdrowia warto przełamać się i często sięgać po wszystko, co pozwoli nam ćwiczyć pamięć. Dobrym pomysłem może być również korzystanie ze specjalnych aplikacji.

Suplementy diety

Oprócz zdrowej diety, aktywności fizycznej czy ćwiczeń pamięciowych kolejnym sposobem na poprawienie pracy naszego umysłu jest sięgnięcie po suplementy diety. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie jest wręcz konieczne; dotyczy to np. osób z łagodną demencją, u których inne działania nie przynoszą takiego efektu jak u osób w pełni sił. Suplementy na poprawę pamięci najczęściej zawierają wyciągi z różnych roślin, np. z miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu (taki składnik zawiera np.Ginkofar).  Zazwyczaj zalecane jest przyjmowanie jednej tabletki dziennie.

Czytany 83 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Świat kobiety

  • 1