poniedziałek, 12 luty 2018 12:40

Ile czasu zajmie mi zrzucenie 5 kg? Jak uniknąć efektu jo-jo?

Wszelkiego rodzaju diety odchudzające, które obiecują, że jesteśmy w stanie schudnąć 8 -10 kilo na miesiąc, nie powinny być brane przez nas pod uwagę. W zdrowy sposób nie można stracić aż tylu kilogramów, jeśli mamy tylko nadwagę, a nie otyłość olbrzymią. Tym bardziej, myśląc o trwałym schudnięciu, czyli bez efektu jo-jo.

Wybierając rozsądną dietę odchudzającą, powinno nam zależeć nie na jak najszybszym zgubieniu jak największej ilości kilogramów, a po prostu na trwałym i zdrowym schudnięciu.

Ile czasu zajmie zrzucenie 5 kilogramów bez efektu jo-jo?

Przyjmuje się, że zdrowe chudnięcie to strata 0,5 do 1 kg tygodniowo. W miesiącu nasza waga powinna zlecieć o 2-4 kg. Warto jednak zauważyć, że przy większej nadwadze, w pierwszym miesiącu odchudzania często zauważamy szybki spadek wagi, który najczęściej już w kolejnym miesiącu lekko hamuje.

Z całą pewnością można powiedzieć, że jesteśmy w stanie schudnąć 5 kilogramów w miesiąc, jeśli mamy do zrzucenia sporą ilość nadprogramowej tkanki i tłuszczowej i dopiero rozpoczynamy odchudzanie.

Warto pamiętać, że efekt jo-jo najczęściej pojawia się u osób, które przechodzą na niezdrową i bardzo restrykcyjną dietę oraz unikają aktywności fizycznej. W ciągu kilku tygodni zazwyczaj nie wytrzymują i wracają do starych nawyków żywieniowych. W efekcie nie tylko odzyskują utracone kilogramy, ale tyją jeszcze więcej, co wprowadza je w większe kompleksy.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest stosowanie urozmaiconej, zdrowiej diety o obniżonej kaloryczności, która pozwoli nam powoli, ale trwale, zrzucić zbędną tkankę tłuszczową. Taka dieta jest też zdecydowanie smaczniejsza, dlatego nie ma problemu z „wytrzymaniem na niej”. Zbilansowana dieta to także gwarancja, że nasz organizm otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Ciało jest silne i zdrowe. Mamy energię do działania i chęć do podejmowania wysiłku fizycznego, co nie tylko przyspiesza utratę zbędnych kilogramów, ale również wpływa na stan naszej skóry.

Potrzebujesz pomocy w zrzuceniu wagi? Skorzystaj z: dietetyka.alsand.eu

© 2013-2020 by SN2.EU