Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 lipiec 2013 20:04

Co to drenaż limfatyczny?

Z pewnością wiele osób, które interesują się pielęgnacją swojego ciała, słyszało nieraz o drenażu limfatycznym. Nie każdy z nas jednak dokładnie wie, co kryje się pod tym tajemniczym terminem.  Drenażem limfatycznym nazywa się specjalnego rodzaju stymulację układu limfatycznego organizmu człowieka, co ma na celu usprawnienie ruchu limfy, która porusza się zbyt wolno.
To jedna z technik masażu, a konkretniej fizjoterapii, ponieważ jest ona formą terapii wdrażaną w różnych chorobach. Drenaż limfatyczny charakteryzuje się specjalnymi ruchami – są one bardzo powolne, przeważnie to około 15 ruchów na minutę, a cały masaż jest bardzo płynny i delikatny. Drenaż powinien być wykonany przez wprawną osobę, która ukończyła odpowiedni kurs masażu w tej dziedzinie.
W czym dokładnie pomaga drenaż limfatyczny?

W ten sposób możliwe jest zapobieganie chorobom związanym z powstawaniem obrzęków zastoinowych, zapalnych czy chłonnych. Powolne masowanie ciała to wspomaganie przemiany materii, usuwanie z organizmu zbędnych pozostałości po niej. Drenaż bardzo dobrze wpływa na te miejsca, gdzie pojawiają się krwiaki, siniaki, obrzęki o nieznanej przyczynie, więc stosowany jest on w różnych schorzeniach i po urazach.

Również drenaż limfatyczny ma zastosowanie jako technika masażu upiększającego ciało. Tutaj stosuje się go zarówno na różne partie ciała, jak i na samą twarz. W kosmetyce znacznie pomaga on w oczyszczeniu skóry twarzy oraz dekoltu. To pozytywnie wpływa na ujędrnienie skóry, pobudzenie jej do regeneracji. Również drenaż jest wykorzystywany przy usuwaniu cellulitu, wzmaga on procesy rozbijania tłuszczu. Dodatkowo stosowany jest coraz częściej po zabiegach chirurgii plastycznej – liftingach, liposukcji, korekcji biustu.
Gdzie nauczyć się drenażu limfatycznego?

Aby móc z powodzeniem wykonywać manualny drenaż limfatyczny, konieczna jest nauka masażu tego rodzaju. Kursy oferują liczne firmy szkoleniowe, gdzie można poznać go pośród innych technik masażu. Kompleksowe przeprowadzanie go uczone jest na studiach z zakresu fizjoterapii. Rszuab http://artykuly-do-przedruku.pl
© 2013-2020 by SN2.EU