środa, 16 maj 2018 12:37

Gazetki reklamowe – o czym pamiętać, kiedy szukamy super promocji?

Jedni ich wyczekują przez cały tydzień, inni utyskują na ich częstotliwość, ale również chętnie do nich zaglądają. Mowa tutaj oczywiście o gazetkach promocyjnych, które docierają do klientów w różnoraki sposób. Najpopularniejszym sposobem jest ich dostarczanie do skrzynek pocztowych umieszczonych na klatkach schodowych bloków. Często można je pobrać również w sklepie. Na co należy zwrócić uwagę, kiedy chcemy korzystać z promocji w gazetkach reklamowych?

Jak często wydawane są gazetki promocyjne?

To jak często ukazuje się gazetka promocyjna zależy od sklepu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wydawanie takiej gazetki raz na tydzień. Taka częstotliwość spotykana jest w przypadku hipermarketów i sklepów wielkopowierzchniowych, wielobranżowych. Można też się spotkać z wypuszczaniem gazetek dwa razy w tygodniu lub w czasie akcji tematycznych. Sklepy branżowe z reguły nieco rzadziej wypuszczają gazetki promocyjne np. raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc. Jednak jeśli chcielibyśmy mieć wszystkie gazetki promocyjne z każdego sklepu, w którym kupujemy, nie starczyłoby nam miejsca na ich przechowywanie. Nie każdy też sklep zawsze przekazuje gazetki do rozniesienia. Dlatego warto poszukać innych rozwiązań. Do najciekawszych należy korzystanie ze stron udostępniających gazetki reklamowe online, takich jak np. www.gazetkonosz.pl. Gdzie można znaleźć gazetki reklamowe praktycznie wszystkich sieci sklepowych działających w naszym kraju, a także katalogi firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią.

O czym pamiętać korzystając z gazetek promocyjnych?

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby sprawdzić, czy gazetka, z jakiej chcemy korzystać jest aktualna. W innym przypadku może okazać się, że w sklepie czeka nas niemiła niespodzianka. Dodatkowo, przed szybkim zabraniem produktu ze sklepowej półki do kasy, również warto sprawdzić cenę i porównać ją z tą z gazetki, gdyż mogą pojawić się błędy w druku, które nie tworzą obowiązku dla sprzedawcy, żeby sprzedać w tej cenie. Dobrze jest też się zapoznać ze szczegółami promocji, nieraz może okazać się, że do kupienia w promocyjnej cenie danego produktu konieczne jest kupienie innych produktów wymienionych w gazetce.

© 2013-2020 by SN2.EU