środa, 24 sierpień 2016 10:48

Buty do biegania - na co zwrócić uwagę?

Sposobów na idealny poranek jest wiele. Jedni lubią przeglądać codzienne wiadomości, drudzy poczytać dobrą książkę, a jeszcze inni za idealny scenariusz uważają biegi w najbliższej okolicy. Wszystkim, którzy zaliczają się do tej ostatniej grupy, polecamy bliższe zapoznanie się z ofertą sklepu Active.

 

Niektórzy twierdzą, że biegać można we wszystkim. Owszem. Jednak, aby czerpać z tego dużą przyjemność oraz cieszyć się zdrowiem, należy dokładnie przemyśleć zakup obuwia sportowego.

Jakie czynniki warto brać pod uwagę?

Chcąc, aby nasz trening był jak najbardziej bezpieczny i komfortowy, powinniśmy zwrócić uwagę na cztery najważniejsze czynniki:

Odpowiednia długość. Kiedy biegamy, nasz stopa przesuwa się do przodu, więc należy zostawić niewielką przestrzeń między palcami a czubkiem buta.
Właściwa szerokość. Wkładki w obuwiu są anatomicznie wyprofilowane Każdy miłośnik biegania musi więc pamiętać, aby stopa nie była zbyt oddalona od brzegu wkładki.
Dopasowanie do wagi ciała. Należy pamiętać, że osoby z większą wagą powinny dobrać obuwie bardzo dobrze amortyzowane.
Dostosowanie do nawierzchni. Obecnie producenci butów do biegania stawiają raczej na uniwersalne modele, jednak lepiej jest zorientować się czy dany model będzie właściwy dla terenu, po którym najczęściej się poruszamy.

Buty do biegania dla kobiet

Dla miłośniczek porannego joggingu i aktywnego stylu życia, mamy dobrą wiadomość. Nie ma problemu, aby dobrać obuwie, które będzie jednocześnie wygodne, komfortowe i modne. Damskie buty w sklepie Active charakteryzują się perfekcyjnym dopasowaniem, nowoczesnymi technologiami oraz amortyzacją i wysoką przewiewnością. Oprócz bogatej kolorystyki i różnorodnych fasonów, dostępny jest również szeroki wybór producentów, np. Nike, Reebok, Puma, adidas. Każda z marek dostarcza dużą jakość, jednak producenci kładą nacisk na różne czynniki. Dla przykładu buty Reebook - damskie - cechują głównie duża miękkość i lekkość. Natomiast dużym autem butów adidas jest wysoka stabilizacja oraz nieustanny zwrot energii w trakcie biegu.

Buty do biegania dla mężczyzn

Jeżeli chodzi o mężczyzn, przeznaczone dla nich buty do biegania, charakteryzują się przede wszystkim wysokiej klasy materiałem, amortyzującym wstrząsy wytwarzane podczas intensywnego ruchu. Męskie buty sportowe z jednej strony są przystosowane do specyficznej budowy stopy biegacza, a z drugiej gwarantują mu duży komfort. Dlatego też, nawet najbardziej wymagający fani biegania, znajdą coś dla siebie.

© 2013-2020 by SN2.EU