czwartek, 23 lipiec 2015 17:32

Na miasto czy w góry – zabierz dobrą kurtkę na wakacje!

Kurtki damskie, które mają spełniać nie tylko funkcję estetyczną, lecz także chronić nas przed wiatrem, zimnem i wodą to obowiązkowa pozycja na wakacyjny wyjazd. Co to takiego, gdzie kupić, z czym nosić podpowiadamy poniżej.

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, bez względu na to, czy zmierzamy do miasta, w góry, czy nad morze, założenie jest takie, że będziemy spędzać dużo czasu na zewnątrz. Podczas wakacji zwiedzamy, dużo chodzimy, przebywamy całe dnie na dworze. W Polsce pogoda potrafi być bardzo chimeryczna, dlatego porządne kurtki damskie to jedna z ważniejszych rzeczy w urlopowym bagażu.

Jak dobrać dobrą kurtkę na wakacje?

Ma być ładna
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że bez względu na okoliczności, pragniemy ładnie wyglądać. Warto więc zwrócić uwagę tylko na te kurtki damskie, które się nam podobają, ciekawie korespondują z naszym stylem codziennym itd. Nawet, jeśli kurtka będzie lekko sportowa, to dobrze. Przecież nie przemierzymy kilkunastu kilometrów na piechotę w szpilkach. Wakacje są po to, aby ubierać się na luzie i wygodnie. Wcale nie musimy nosić adidasów a wygodne baletki, by móc lekko odczarować nasz codzienny zawodowy i elegancki look. Wybierajmy kolory i fasony dostosowane do naszych potrzeb. Nie zapominajmy także, że również ubrania na luzie mogą podkreślać naszą talię, szczupłe ręce czy zgrabną pupę.

Ma być praktyczna
Oznacza to, że powinna nie tylko dodawać nam uroku, lecz także dbać o ciepłotę naszego ciała, chronić przed wiatrem, zimnem i deszczem. Nie oznacza to wcale, że musimy kupić jakąś grubą kurtkę, która zajmie pół letniego bagażu. Współczesne kurtki damskie, tzw. softshelowe często wykonane są z cieniutkiego materiału, niektóre można zwinąć nawet w maleńki woreczek, a wcale to nie ujmuje im ochrony. W zależności od tego, jakich warunków się spodziewamy wybierzmy także parametry kurtki – niech nas grzeje (są kurtki z podszewką specjalną), odpowiednio chroni przed wiatrem i chociaż minimalnie przed wodą. Wszystkie te informacje zazwyczaj zawarte są na metce kurtki.

Ma być uniwersalna
Ważne, aby na wakacje zabrać jedną kurtko-bluzę, a nie kilka. Szkoda miejsca w bagażu na grube ubrania. Dlatego dobrze, aby była to rzecz uniwersalna, którą możemy potraktować jako bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, wyjść w niej na miasto, plażę czy na obiad.

Ma być oddychająca i lekka
Istotnym elementem jest także jej waga oraz właściwości oddychania. Wiadomo, że podczas wakacji dużo się ruszamy, spacerujemy, chodzimy itd. Możemy się podczas tego pocić, co jest nieprzyjemne dla naszej skóry. Dlatego należy inwestować w lekkie kurtki, które mają wysokie parametry oddychalności. Dzięki temu nie podrażnimy skóry, która będzie swobodnie oddychać, a wilgoć będzie usuwana na zewnątrz materiału, z dala od ciała, więc będzie nam przyjemniej.

 

© 2013-2020 by SN2.EU