sobota, 20 lipiec 2013 19:45

Srebro czy białe złoto?

Trudno znaleźć kobiety, które nie lubiłyby nosić biżuterii. I nie ma znaczenia czy są to kolczyki, naszyjniki czy pierścionki. Taka już jest u wielu pań, że precjoza stanowią doskonałe dodatki, które pozwalają skutecznie pokazać własny styl, a nawet poprawić samopoczucie. Dlatego też branża biżuteryjna zna się dobrze na tej kwestii. W sklepach jubilerskich dostępne są już nie tylko naszyjniki, czy bransoletki srebrne.
Aktualnie panuje bowiem moda na biżuterię z białego złota. Czy warto jednak, biorąc pod uwagę znaczną cenę, decydować się na takie nabytki? Czy też może lepiej nadal polegać na biżuterii ze srebra?

Zaletą srebra jest korzystniejsza cena. Wyroby ze srebra dostępne są na prawie każdą kieszeń. W sklepach jubilerskich znaleźć można m.in. kolczyki srebrne, pierścionki, naszyjniki. Precjoza często wysadzane są kamieniami jubilerskimi albo bursztynem. W ten sposób tworzy się ciekawe połączenia, pełne elegancji i stylu. Niestety srebro bardzo szybko czernieje, jeżeli nie jest pielęgnowane. W porównanie ze złotem jest także mniej odporne na zarysowania. Z tych względów biżuteria srebrna nie spełnia oczekiwań każdego. Natomiast ze względu na umiarkowaną cenę, chętnie wybierana jest przez młodsze osoby.

Alternatywę dla żółtego złota i srebra stanowi białe złoto. To znakomite rozwiązanie dla osób, dla których srebro nie jest wystarczająco dobre, a którym jednocześnie nie szczególnie podobają się ozdoby z tradycyjnego złota. Chociaż białe złoto silniej błyszczy (ze względu na pokrywę z cienkiej warstwy rodu), to podobnie jak srebro jest ono wrażliwe na zarysowania. W odróżnieniu od srebro nie ma ono tendencji do czernienia. Biżuteria z białego złota ma wysokie ceny i z tego względu wybierana jest zazwyczaj przez osoby dorosłe. Często pierwszym zakupem z tego surowca jest pierścionek zaręczynowy lub obrączki ślubne.

Niestety, nie da się udzielić ogólnej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy lepiej wybrać srebro czy białe złoto. Odpowiedź na to pytanie bowiem zależy od indywidualnego gustu i oczekiwań. Niewątpliwie obie opcje mają swoje wady i zalety. Z tego względu warto rozważyć wszystkie argumenty „za” i „przeciw” i wybrać to, co uważa się za słuszne. solarny http://artykuly.marleny.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU