wtorek, 06 luty 2018 14:58

Kawa czy herbata – co lepiej budzi z rana?

Zdania na temat tego, od czego lepiej zaczynać dzień – kawy czy herbaty, są podzielone już od setek lat. Jedni nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia czymś innym niż filiżanką aromatycznej kawy, która daje „pozytywnego kopa” do działania. Inni z kolei twierdzą, że śniadanie o wiele lepiej smakuje w towarzystwie herbaty. Jak się okazuje, zarówno w herbacie, jak i kawie znajdują się substancje, które mogą wpływać na nasz organizm energetyzująco, pobudzając i dodając energii, co z rana jest niezwykle ważne.

 

Jaką kawę pić rano?

Z reguły większość z nas z rana sięga po mocne napary przygotowane na bazie kaw o pełnej zawartości kofeiny. Jednak jak się okazuje może to nie być dobre rozwiązanie. Warto zainspirować się włoskimi tradycjami i z rana sięgać po kawy z dodatkiem mleka, np. cappuccino czy caffe latte. Takie kawy łatwo można przygotować na bazie mocnego naparu przygotowanego ze zmielonej już kawy lub kawy w ziarnach, którą mieli się samodzielnie w domu (oba rodzaje kawy można znaleźć w sklepie internetowym www.tommycafe.pl). Po mocniejszą kawę można sięgnąć przed południem między godziną 10.30 a 11.30, kiedy już jesteśmy po śniadaniu. Kawa typu esspresso będzie lepszym rozwiązaniem jako dodatek do drugiego śniadania.

Biała herbata – zakochaj się w jej smaku

Biała herbata dopiero od niedawna zyskuje na popularności w naszym kraju. A warto się nią zainteresować. Doskonale sprawdza się o każdej porze dnia, jednak z uwagi na wysoką zawartość kofeiny zaleca się jej picie w pierwszej połowie dnia. Oprócz walorów smakowych, biała herbata ma też szereg właściwości prozdrowotnych. Regularnie pita wspomaga układ odpornościowy skóry oraz wpływa korzystnie na pracę układu krążenia. Co ciekawe, biała herbata może być też bezpiecznie pita przez diabetyków. Ze względu na to, że przygotowuje się ją z minimalnie sfermentowanych liści Carnellia sinesis nazywana jest królową wszystkich herbat. Więcej informacji na temat białej herbaty – jej właściwości i sposobu przygotowania naparu znajdziesz na stronie www.tommycafe.pl/178-herbata-biała.

© 2013-2020 by SN2.EU