wtorek, 24 listopad 2015 13:59

Wino stołowe dobre na co dzień!

Zdarza się, że zastanawiamy się nad wyborem smacznego, niedrogiego, oryginalnego wina, które będzie się dobrze komponowało ze zwyczajnym, codziennym posiłkiem. Pośród licznych propozycji, które znajdują się na sklepowych półkach, warto zwrócić uwagę na gruzińskie wino Marani Telavuri.

Marani Telavuri występuje w wersji białej oraz czerwonej. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, dostaniemy wino wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Każde z nich wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Dla amatorów białego

 Marani Telavuri

Białe wytrawne Marani Telavuri wyróżnia się lekkością i przejrzystością. Aromat to przede wszystkim gruszka, papierówka, pigwa i wosk. Smak ma kwasowy i świeży, z wyraźną, jabłkową nutą. W wersji półwytrawnej odnajdziemy aromat jabłka i gruszki, a także melonów i bananów. Smak półwytrawnego białego Marani Telavuri wyróżnia się nutą gruszkową i kwiatową. Efekt delikatnego wygładzenia smaku uzyskany został dzięki cukrowi resztkowemu. W wersji półsłodkiej wino jest miękkie, lekko landrynkowe, z wyczuwalnymi nutami owoców – jabłka, cytryny i brzoskwini. Przypadnie do gustu osobom, które preferują lekkie, półsłodkie tony.

Dla tych, którzy wolą czerwone

Marani Telavuri

W czerwonym wytrawnym Marani Telavuri wyczujemy owocowe aromaty, konfiturowo-wiśniowe rejestry oraz nuty piwniczne i pestkowe. Smakuje wiśnią, dżemem z owoców leśnych oraz maliną. Ma oryginalny posmak likieru i chropawy, choć nieagresywny finał. W wersji półwytrawnej ma ciepły, konfiturowy aromat z wyczuwalnymi nutami dżemu z owoców leśnych, malinową, likieru wiśniowego oraz pestek. To proste, lekko korzenne wino wyróżnia się świeżym, owocowym, wiśniowo-pestkowym, nieco chropawym smakiem i piwnicznym akcentem w finale. Z kolei wariant półsłodki pachnie marmoladą i konfiturami. Smakuje malinami, owocami leśnymi, wiśniami i syropem. Tło jest konfiturowo-ziemiste.

Cena: białe – 24 zł
czerwone – 25 zł
Butelka: 0,75 l

© 2013-2020 by SN2.EU